Рукометаши одбранили предност из ”Борика” и изборили наступ у полуфиналу Купа БиХ

Рукометаши Борца настављају борбу за одбрану трофеја у Купу Босне и Херцеговине! Након што су у првој утакмици четвртфинала играној 2. фебруара у Борику савладали добојску Слогу резултатом 30:26, вечерас су у дворани Средњошколског центра у Добоју ремизирали са истим ривалом резултатом 23:23 и придружили се височкој Босни и Вогошћи Пољине Hills, који су раније обезбиједили наступ у полуфиналу куп-такмичења.

Све до 15. минута екипе нису биле у предности већој од једног гола, када су Добојлије поготком голмана Милутина Богдановића на празну мрежу на семафору исписале резултат 7:5. У 26. минуту голом Владимира Станковића шампион БиХ из 2012. године први пут на утакмици је стекао капитал од три гола (11:8), али су црвено-плави до одласка на паузу успјели да анулирају вођство Слоге и голом Деана Шешића са звуком сирене стигну до 11:11.

У првих 15-ак минута другог дијела клуб из Господске улице је, у резултатском смислу, “изнад воде” држао Милан Дакић, који је постигао првих пет Борчевих голова у других 30 минута. Имали су домаћи половином полувремена предност од два гола (18:16), након чега је два везана поготка постигао Хасо Ћосић за 20:16, чиме је Слога надокнадила минус од четири гола из прве утакмице. Остао је у тим тренуцима Борац и без првог голмана Бојана Љубишића који је након 19. гола Слоге доживио повреду леђа и остао да лежи на терену, па га је у посљедњих 10-ак минута између статива замијенио Слађан Суботић.

Ходали су Микићеви изабраници по танкој жици заостајавши четири гола за Слогом пред завршну шестину утакмице, али су у наредним минутима показали зашто се од њих очекује много до краја сезоне. Прво је одговорност на себе преузео најискуснији првотимац Дејан Унчанин претворивши седмерац у гол, а затим и погодивши из игре, придружио му се и Бојан Рађеновић, потом је изједначење донио сјајни и већ споменути Дакић који је, рецимо и то, од 12 Борчевих голова у другом дијелу постигао чак 7, док је низ од пет голова закључен голом Владана Ђурђевића за 20:21 чиме је на 4-5 минута до краја меча чекирана карта за полуфинале. Имала је Слога прилику да у посљедњем нападу стигне до Пирове побједе, али је са звуком сирене покушај најефикаснијег Слогиног појединца Ћосића са крила зауставио Суботић.

Како смо већ рекли, поред Борца, у полуфиналу ће играти и Босна из Високог и Вогошћа Пољине Hills, a посљедњи учесник борбе за финални двомеч биће познат након реванш утакмице између Извиђача и Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља, која се игра 21. фебруара у Љубушком. Први меч, у којем је домаћин била Слога, завршен је резултатом 26:20.