Жељезничару Куп Града први пут послије 2006. године, Борац остао на десет трофеја

Фудбалери Жељезничар Спорт тима освајачи су Купа Града Бањалука за сезону 2018-19. Изабраници Зорана Ћургуза данас су у финалном дуелу, играном на Градском стадиону пред 300 гледалаца, савладали Борац резултатом 1:2 и освојили други трофеј градског куп-такмичења у клупској историји, а први још од 2006. године. Црвено-плави, најтрофејнији клуб када је у питању поменуто такмичење, остали су на 10 пехара.

У 10. минуту меча до предности је стигла екипа са Предграђа, а голмана Немању Тркуљу савладао је Лука Куленовић. У 33. минуту резултат је изједначен, а мрежу Жељезничар Спорт тима из слободног ударца је погодио Игор Аничић. Ипак, на одмор између два полувремена отишло се при предности Ћургузовог тима, а поентирао је Дејан Босанчић у 43. минуту.

У посљедњем минуту судијске надокнаде другог полувремена од укупно пет шансу да меч уведе у пенал-лутрију имао је Александар Радуловић. Послије дуела Сергеја Калабића и Игора Аничића, члан Борца се нашао на трави, а главни судија Огњен Ваљић показао је на бијелу тачку, при томе показавши члану Жељезничара жути картон због прекршаја, а потом и црвени због приговора и псовања.

Ипак, ударац Радуловића одбранио је млади чувар мреже тима са Предграђа Алекса Ступар, који је у игру ушао само два минута раније умјесто Николе Ћетковића.