Борац успјешан против Коњуха, Грачаница противник у борби за финале

Рукометаши Борца савладали су вечерас у дворани Борик екипу Коњуха из Живиница резултатом 31:24 и сходно ремију у првом сусрету (24:24) изборили наступ у полуфиналу плеј-офа. Противник изабраницима Мирка Микића у борби за финалну серију биће Грачаница, која је надокнадила минус од три гола (27:24) из првог меча са Леотаром у Требињу и тријумфовала резултатом 34:25.

Максимална предност једног тима током првих 30 минута износила је три гола и то Борчева, када је на уласку у посљедњи минут, из седмерца, Бојан Рађеновић на семафору исписао резултат 11:8. При тим бројакама се ушло у наставак, у којем је наш тим заиграо на далеко вишем нивоу те ношен и вечерас одличним Бојаном Љубишићем (16 одбрана) постепено дизао предност. Врло брзо је одстојање између Борца и Коњуха било пет корака (14:9), недуго потом по први пут и седам, колико је било и након посљедњег оглашавања сирене, док је у два-три наврата Микићева чета имала осам голова више од Живиничана.

Поред Борца и Грачанице, борбу за титулу настављају Извиђач, који је и у Љубушком био бољи од Вогошће Пољине Hills (24:20), и добојска Слога, која је приредила својеврсну сензацију декласиравши другопласирани тим Премијер лиге Босну у Високом резултатом 28:40. Мечеви полуфиналне фазе играју се 25. и 29. маја.