Борац лако против Подриња

Фудбалери Борца тријумфовали су над екипом Подриња резултатом 3:0 у претпосљедњој домаћој утакмици у оквиру текуће сезоне Прве лиге Републике Српске. До одласка на краткотрајну паузу црвено-плави ће гостовати 1. јунског дана на Предграђу екипи Жељезничар Спорт тима, док ће трофеј намијењен шампиону Републике Српске високо у ваздух подићи 8. јуна, када ће на Градском стадиону угостити екипу Рудар Приједора.

Наш тим је до резултатске предности стигао у 15. минуту аутоголом Владана Томића, који је главом покушао да врати лопту према голману Саши Ћурчићу, али га је том приликом лобовао, те је иста завршила у мрежи. Борац је плус удвостручио након осам минута игре у другом полувремену, када је Игор Аничић био прецизан из једанаестерца. Претходно је у казнемом простору Ћурчић оборио Николу Мојовића. Коначан резултат постављен је у 88. минуту, када је Аничић искористио грешку чувара мреже тима из Јање и рутински послао лопту иза његових леђа.

Максимовић више није спортски директор Борца

Марко Максимовић, некадашњи фудбалер Борца, у наредном периоду неће обављати функцију спортског директора новог шампиона Републике Српске. Наиме, према писању бањалучких медија, Максимовић остаје у клубу, али се враћа тренерском послу јер је то услов за уписивање курса за стицање UEFA Pro лиценце.

БОРАЦ – ПОДРИЊЕ 3:0

стријелци: 1:0 Томић (аутогол, 14.), 2:0 Аничић (пенал, 54.), 3:0 Аничић (89.), стадион: Градски, гледалаца: 300, судија: Зоран Сокнић (Источно Сарајево), жути картони: – .

БОРАЦ: Тркуља, Кујунџић, Јакуповић, Шикањић, Буразор (од 65. минута Зарић), Мојовић, Батар, Рунић, Поповић, Аничић, Леканић. Тренер: Дарко Војводић.

ПОДРИЊЕ: Ћурчић, Мандић, Зекић, Класановић, Дошло, Томић (од 46. минута Иљић), Вујић, Хаџић, Муламустафић, Ракић (од 64. минута Пурић), Механовић (од 79. минута Ћелахметовић). Тренер: Борислав Тонковић.