Борац и званично изборио повратак у Премијер лигу БиХ

Фудбалски клуб Борац и математички је обезбиједио освајање титуле у Првој лиги Републике Српске и повратак у БХ Телеком Премијер лигу од сезоне 2019-2020. Изабраницима Дарка Војводића била је потребна било каква побједа над Рудар Приједором у граду на Сани и до ње су и стигли резултатом 1:3, а овоме треба додати и да је Жељезничар Спорт тим на Предграђу савладао Слогу из Горњег Црњелова резултатом 2:1, па је разлика између Борца и Слоге још више увећана и сада износи 18 бодова пет рунди до краја републичког шампионата.

У првом полувремену меча на приједорском Градском стадиону није било погодака, а први је виђен у 60. минуту, када је Игор Аничић затресао мрежу Рудар Приједора. У 72. минуту предност црвено-плавих је удвостручена с обзиром да је једанаестерац валоризовао Владан Даниловић, десет минута касније Немања Пекија је смањио на 1:2, а коначан резултат постављен је у 89. минуту, када је други пут на мечу био прецизан Игор Аничић.

Иначе, Рудар Приједор је меч завршио са осам играча на терену. Наиме, у 66. минуту голман домаћих Мирза Хамзабеговић фаулирао је у шеснаестерцу Немању Леканића због чега му је главни судија Велимир Дринић показао жути картон те досудио једанаестерац. Одмах затим, због шутирања лопте са бијеле тачке, главни арбитар је реаговао и другом јавном опоменом, а Хамзабеговић је, излазећи послије вишеминутног протеста са терена, константно вријеђао судију. Други црвени картон, овог пута директни, показан је у 77. минуту Муји Мујагићу, који је лактом у главу ударио Милана Шикањића. Такође, у финишу утакмице, због повреде је морао да изађе Недим Рамић, а шеф стручног штаба Неџад Жерић је још раније извршио све три измјене.

У наредној рунди Борац ће на Градском стадиону угостити екипу Слоге.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 1:3 (0:0)

стријелци: 0:1 Аничић (60.), 0:2 Даниловић (пенал, 72.) 1:2 Пекија (82.), 1:3 Аничић (89.), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 350, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Диздарић, Рамић, Мркић, Гаврановић, Хамзабеговић (Рудар Приједор), Леканић, Мојовић, Даниловић, Си. Дујаковић (Борац), црвени картони: Мирза Хамзабеговић (Рудар Приједор, 68. минут), Мујо Мујагић (Рудар Приједор, 77. минут).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Хамзабеговић, Рамић, Диздарић, Гаврановић (од 81. минута Микић), Пекија, Кукавица, Црномарковић (од 75. минута Живанић), Мркић (од 70. минута Петровић), Мујагић, Марић, Давидовић. Тренер: Неџад Жерић.

БОРАЦ: Тополовић, Бајић, Шикањић, Даниловић (од 78. минута Жеравица), Ћосић, Милутиновић (од 82. минута Јакуповић), Си. Дујаковић, Мојовић (од 80. минута Поповић), Рунић, Аничић, Леканић. Тренер: Дарко Војводић.