Врањеш из слободног ударца пресудио кијевском Арсеналу

Фудбалери Борца забиљежили су данас трећи тријумф на припремама у Анталији савладавши кијевски Арсенал резултатом 1:0. Стријелац јединог гола био је Стојан Врањеш, који је мрежу украјинског прволигаша погодио из слободног ударца у 41. минуту.

Истицао је 5. минут када је Саша Кајкут упослио Врањеша, иначе новог капитена клуба из Платонове улице, који је опробао шут искоса са лијеве стране, али је голман Арсенала Дмитро Иванов веома добром интервенцијом скренуо лопту у корнер. У 12. минуту Немања Леканић је начинио прекршај за слободан ударац који је извео Слава Танковски, али је лопта након његовог шута отишла преко пречке гола на којем је од првог минута стајао Кенан Тополовић.

Три минута касније након акције Кијевљана Борчев гол покушао је шутем са десне стране да угрози Владислав Алексејев, али је био непрецизан, док је у 19. минуту меча посљедњепласирани тим украјинског првенства упутио једини ударац у оквир гола Борца: учинио је то Андреј Дамбровски, али је Тополовић био веома добро постављен. Треба рећи да је само минут раније Борац креирао добру акцију у којој су учествовали Аничић, Врањеш и Кајкут, али нападач нашег тима након асистенције повратника у црвено-плави табор лоше захвата лопту.

На наредну прилику чекало се до истека 39. минута, када је Никола Мојовић веома добро шутирао ослободивши се чувара али је Иванов био на правом мјесту, да би само минут касније Аничић изашао сам испред голмана Арсенала, пребацио га, али је лопту са гол-линије избацио Дмитри Башлај.

Ипак, 41. минуту утакмице Борац је успио да материјализује бољу игру у односу на ривала и стекне резултатску предност: начињен је на десној страни терена прекршај над Леканићем, слободан ударац извео је Врањеш, лопта на путу ка голу није погодила никога, те се обрела иза леђа голмана Иванова.

Друго полувријеме понудило је само три ситуације које вриједи издвојити. У 61. минуту поново је Врањеш извео један слободан ударац, али је Иванов овог пута добром интервенцијом спријечио везисту нашег тима да постигне свој други гол на данашњој утакмици. Потом је у 83. минуту након корнера који је са десне стране извео управо Врањеш Небојша Рунић на супротној стативи захватио лопту, али недовољно да затресе мрежу Арсенала, док је четири минута прије краја Демир Јакуповић на противничкој половини одузео једну лопту на лијевој страни, ушао у шеснаестерац, циљао даљ угао Арсеналовог гола, али је најгоре по свој тим одличном одбраном спријечио већ спомињани Иванов.

Експедиција Борца током сутрашњег дана кренуће пут Бањалуке.

(борац-спорт, фото: FC Vitosha)