Војводић: Изузетна ми је част да радим са овом екипом

Након два тријумфа пред домаћом публиком, фудбалери Борца ће сутра први пут гостовати у новој такмичарској сезони. Одредиште изабраницима Дарка Војводића биће Јања, гдје ће копља укрстити са екипом Подриња, која је у прва два кола уписала по побједу и пораз.

Борац је на премијери резултатом 1:0 савладао Жељезничар Спорт тим, док је седам дана касније резултатом 2:1 био успјешнији од Текстилца. Игра коју су пружили црвено-плави није била на високом нивоу на споменута два меча, а Војводић је на данашњем обраћању медијима појаснио зашто је било тако.

Морам напоменути да ви неке ствари не знате. Ђорђе Ћосић већ трећу утакмицу игра под инјекцијама, иако је имао забрану од доктора да игра. Морате знати да је отац Николе Мазића имао тешку операцију пред утакмицу првог кола, па смо Николу пустили да оде на пет, шест сати. Момак је наступио сутрадан. Морате знати да је Александар Радуловић имао смртни случај у породици и да је констатација доктора да има повреду задње ложе и да не може да игра. Тај исти Радуловић ме је звао и рекао да ће играти и сутра. То не могу лоши момци. То могу само прави, карактерни момци. Ово су момци који заслужују респект. Свидјело се то некоме или не, ови момци су прави и ја сам спреман за њих свашта да урадим. Спремам сам да дам и дио свог тијела ако треба јер се ради о сјајним момцима и мени је изузетна част што радим са њима – рекао је Војводић.

Осврнуо се шеф струке црвено-плавих и на прошли меч са Текстилцем, у којем је Борац заостајао резултатски након првог полувремена, стигао до изједначења на старту другог, а онда и до побједе у 85. минуту.

Била је то веома тешка утакмица за нас. Измјене које сам направио на полувремену некоме су се можда учиниле чудним. Нама који пратимо све и који имамо визију биле су очекиване и, испоставиће се на крају, плодоносне. Нећу да се хвалим да сам тренер и да истичем своје потезе. али, незналицама се то учинило чудним, а правим тренерима, а себе сматрам таквим, то је било како треба и донијело нам побједу против Текстилца. Лига је показала да неће бити лако, да има чврстих екипа и да Борцу нигдје неће бити лако – навео је Војводић.

Утакмица између Подриња и Борца игра се са почетком у 17:30 часова, а главни судија је Јово Карић из Требиња.

(борац-спорт, фото: Бојан Јаковљевић – mondo.ba)