Винтертур надиграо “црвено-плаве”

Рукометаши Бирца забиљежили су вечерас и други пораз на 49. ТВ турниру шампиона у Добоју пошто су резултатом 30:19 поражени од швајцсрског Винтертура, који је у првом колу резултатом 28:23 савладао екипу Татрана из Прешова, са којом  ће клуб из Господске улице сутра (21:00) одмјерити снаге у посљедњем колу групне фазе.

Изабраници Бојана Унчанина били су, резултатски, један корак испред Швајцараца након седам минута игре (2:3), након чега су “нестали” са терена у наредних 15 минута, током којих нису успјели да постигну ниједан гол, а промашили су, притом, чак 4 седмерца!? Швајцарски тим није пропустио шансу да казни “празан ход” рукометаша у црвено-плавим дресовима у нападачком смислу, па је серијом 7:0, уз три гола Марвина Лира, стекао предност од шест голова (9:3).

Борчев нападачки пост прекинуо је Немања Безбрадица голом са 7 метара, док је у посљедњим минутима првог полувремена наш тим донекле продисао када је у питању игра у офанзиви, што је било довољно за минус од четири гола (13:9) пред одлазак на одмор.

Врло брзо су швајцарски рукометаши успоставили свој темпо и у другом полувремену. Голом Зоела Брама први пут су стекли предност од седам голова (19:12), коју су увећавали из минута у минут до максималних +12 (30:18) у смирај утакмице.

Нападачко расположење у екипи Борца приказали су Немања Безбрадица са 7 и Армин Марић са 5 голова, док је трећи стријелац екипе, са 2 гола постигнута у другом дијелу другог полувремена, био Владан Ђурђевић. Сви остали стријелци, а било их је укупно 5 (Деан Шешић, Милош Њежић, Бојан Љубишић, Горан Даничић и Михаило Стошљевић), по једном су затресли мрежу ривала.