У Високом надокнађен минус од 9 голова, бриљирао 18-годишњи Марко Лукић

Рукометаши Борца заостајали су након првих 30 минута чак девет голова за височком Босном (17:8) у утакмици 21. кола Премијер лиге БиХ, али су потом, захваљујући перфектно одиграном другом полувремену, преокренули резултат у своју корист, допустивши домаћем саставу да до краја меча постигне само шест голова, и тријумфовали резултатом 17:8.

Клуб из Господске улице наступио је у Високом без најискуснијих појединаца Бојана Љубишића и Дејана Унчанина, док на терен није истрчао ни Армин Марић због повреде из меча са Извиђачем. Чинило се након првих 30 минута да ће домаћи састав искористити одсуство наведеног тројца и лако тријумфовати, међутим наш тим је на крилима сјајне партије 18-годишњег бека Марка Лукића преузео контролу над игром и резултатом и забиљежио побједу.

Споменути Лукић постигао је 7 голова, један више био је дјело Владана Ђурђевића, док су по четири гола постигли Деан Шешић и Харис Буљина.

Премијер лига БиХ наставља се предстојећег викенда утакмицама 22. кола, а Борац ће у суботу у дворани Борик са почетком у 20 часова дочекати Коњух из Живиница. Иначе, пет кола прије краја такмичења, црвено-плави су четвртопласирани са 37 бодова.

(борац-спорт, фото: РК Борац)