Тријумф рукометаша у првој припремној утакмици

Рукометаши Борца савладали су вечерас у дворани Борик, у првој пријатељској утакмици у склопу припрема за наставак сезоне, екипу Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља, члана 1. лиге ФБиХ Сјевер, резултатом 31:20.

Један од главних кандидата за пласман у Премијер пружио је одличан отпор изабраницима Бојана Унчанина у првих 30 минута, па је наш тим пред старт другог полувремена био само два корака испред федералног прволигаша (16:14). Ипак, у наставку је Борац, захваљујући прије свега голману Бојану Љубишићу који је “спустио ролетну” на гол и био покретач великог броја лаких голова, дизао предност из минута у минут и на крају тријумфовао двоцифреном разликом.

Најефикаснији појединац у црвено-плавом табору био је Срђан Мијатовић са 7 голова, Армин Марић је постигао 4, а одличан је био и Дејан Унчанин са 3 гола и чак 7 асистенција. Дебитант у црвено-плавом дресу и једино појачање у зимском прелазном року пивот Харис Буљина постигао је 1 гол.

Наредну припремну утакмицу Борац ће одиграти 10. фебруара у Високом против домаће Босне, а са Слогом ће 14. фебруара одиграти реванш у Горњем Вакуфу/Ускопљу.

БОРАЦ – СЛОГА (ГОРЊИ ВАКУФ/УСКОПЉЕ) 31:20

дворана ”Борик”, гледалаца: 100, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), седмерци: Борац 4 (3), Слога 7 (4), искључења: Борац 16 минута, Слога 8 минута.

БОРАЦ: Беширевић (4 одбране), Стошљевић, Ђурђевић 3, Херцеговац 1, Даничић 1, Мијатовић 7 (2), Љубишићић (10 одбрана, 3 седмерца), Бубић 1, Буљина 1, Суботић (1 одбрана), Њежић 2, В. Кнежевић 1, Јовановић 2, Н. Кнежевић 2, Марић 4, Ћелић 2, Ћеранић 1, Престаш, Унчанин 3 (2). Тренер: Бојан Унчанин.

СЛОГА (ГОРЊИ ВАКУФ/УСКОПЉЕ): Делић, М. Демировић, Дестановић, Халебић 5, Е. Дедић, Љутић 2, Милић, А. Дедић 3 (3), Педић 3, Софтић 1, Омерагић, Чабер (10 одбрана, 1 седмерац), Поквић 2, А. Демировић 1, Билић 3 (1), Спахић. Тренер: Расим Демировић.