Три гола Петра Кунића за кључни корак ка опстанку

Фудбалери Борца савладали су вечерас на Градском стадиону, у утакмици 7. кола Лиге за опстанак БХ Телеком Премијер лиге БиХ, екипу Младости из Добоја код Какња резултатом 4:2 и стигли на корак од потврде опстанка у елитном друштву. Црвено-плави након тријумфа над екипом Младости, од које су три пута поражени у текућој сезони, имају 10 бодова више од зеничког Челика, који сутра игра свој меч 7. кола плеј-аута против ГОШК-а у Габели.

Троструки стријелац за наш тим у вечерашњој утакмици био је Петар Кунић, који је мрежу иза леђа голмана Семира Буквића погађао у 14, 47. и 79. минуту, захваљујући чему је нападач црвено-плавих стигао до четвртог мјеста листе стријелаца са 10 постигнутих голова у сезони.

Играо се, како рекосмо, 14. минут када је Кунић постигао свој први гол и стигао до вођства. Чувар гостујуће мреже у жељи да избаци лопту у поље предао ју је директно у ноге Кунићу, који га вара и рутински погађа. Наставио је Борац са нападима током читавог полувремена, али конкретне завршнице до краја тог дијела игре није било. Када је публика на Градском стадиону очекивала да се на 15-минутни одмор оде при минималној предности изабраника Дарка Војводића, Младост је изједначила и то из прве праве шансе на мечу: прошао је Дарко Мишић по десној страни и упутио лопту пред гол Горана Вуклиша, гдје је најприсебнији био Далибор Панџа.

Већ на старту другог дијела, Борац је вратио предност на своју страну. У 47. минуту Младост је изгубила лопту на половини терена нашег тима, иста је стигла до Владана Даниловића који одмах упошљава Кунића који поново прецизно шутира и матира Буквића.

14 минута касније, Младост је по други пут на утакмици стигла до “икса”: погријешила је одбрана Борца, а до лопте је на лијевој страни стигао Миливоје Лазић који силовитим ударцем “цијепа мрежу” иза леђа Горана Вуклиша.

Преузео је Борац поново иницијативу, у жељи да што прије стигне до новог гола, а десило се то у 73. минуту када је добру партију голом крунисао Даниловић. 6 минута касније, постављен је коначан резултат: центрирао је са лијеве стране Лука Лучић, који је на старту другог дијела замијенио Армина Маховића, на супротној стативи је усамљен остао Кунић који постиже свој трећи вечерашњи, а Борчев четврти гол.

Фудбалере Борца у наредна два кола очекује исто толико гостовања: прво ће наш тим гостовати посљедњепласираним Витезу, а потом и ГОШК-у.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 4:2 (1:1)

стријелци: 1:0 Кунић (14.), 1:1 Панџа (45.), 2:1 Кунић (47.), 2:2 Лазић (61.), 3:2 Даниловић (73.), 4:2 Кунић (79.), стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Веселиновић, Пузигаћа (Борац), Панџа (Младост).

БОРАЦ: Вуклиш, Пузигаћа, Карић (од 65. минута Илић), Кунић, Маховић (од 46. минута Лучић), Жеравица, Мајкић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић, Зекановић (од 58. минута Чудић). Тренер: Дарко Војводић.

МЛАДОСТ: Буквић, Беновић, Лазић, Садиковић, Шећеровић, Хирош, Регоје, Панџа (од 67. минута Аганспахић), Мујагић (од 36. минута Чомор), Мишић (од 71. минута Хрустановић), Исаковић. Тренер: Нермин Шабић.