Трећа овосезонска ”шестица”: Борац у Травнику од 0:0 до 0:6 за само 24 минута

Јуниори Борца постигли су трећи пут ове сезоне шест голова на једној утакмици. Након што им је то пошло за руком у два дуела са мостарским Вележом (4:6, 6:1), изабраници Зорана Драгишића су данас на Пироти, на гостовању Травнику, тријумфовали резултатом 0:6!

Куриозитет је податак да су свих шест голова фудбалери у црвено-плавим дресовима постигли током другог полувремена и то у интервалу од 56. до 80. минута!? Борац је стигао до вођства голом Михајла Амиџића, да би у 62. минуту предност удуплао Андреј Боснић.

Од 70. до 77. минута публика на Пироти гледала је минијатуру Николе Турањанина, који је у том периоду постигао три гола и стигао до бројке 16 у текућој сезони захваљујући чему се налази на другом мјесту листе стријелаца, а коначан резултат постављен је у 80. минуту, када је мрежу домаће екипе затресао Срђан Ескић.

Шест кола прије краја сезоне Борчеви јуниори заузимају осмо мјесто на табели уз 26 бодова, а у наредној рунди, сљедећег викенда, дочекују екипу Крупе. Ипак, прије тог, црвено-плаве очекује реванш окршај Купа БиХ са Слободом у Тузли, у сриједу, 24. априла. Прва утакмица, играна у Бањалуци, завршена је побједом гостију резултатом 2:3.

ТРАВНИК – БОРАЦ 0:6 (0:0)

стријелци: 0:1 Амиџић (56.), 0:2 Боснић (62.), 0:3 Турањанин (70.), 0:4 Турањанин (74.), 0:5 Турањанин (77.), 0:6 Ескић (80.), стадион: Пирота, гледалаца: 150, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: Рогић (Борац).

ТРАВНИК: Омербеговић, Дувњак (од 81. минута Мујчић), Хаџић, Балтић, Чатић (од 84. минута Сучић), Трбовић, Хоџић, Карић, Калабић (од 57. минута Арнаут), Муслимовић (од 46. минута Бадров), Сажић (од 76. минута Кадрић). Тренер: Аднан Бегановић.

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Милојевић, Арсић, Јаворац (од 32. минута Рогић), Амиџић, Курузовић (од 46. минута Ескић), Турањанин, Боснић (од 71. минута Стојичић), Вукобратовић (од 57. минута Вујмиловић), Бобић (од 82. минута Латиновић). Тренер: Зоран Драгишић.