Стефан Стојичић срушио Жељезничар у Сарајеву

Кадети Фудбалског клуба Борац тријумфално су данас напустили Сарајево! Изабраници Драгана Бенића савладали су у заосталој дерби утакмици 15. кола Премијер лиге екипу Жељезничара резултатом 1:2 и два кола прије краја јесењег дијела шампионата заостају осам бодова за лидером Сарајевом, са којим се у недјељу састају у Бањалуци.

До предности су голом Амара Дрине у петом минуту, а одговорио је у 33. минуту капитен кадета Великана из Платонове Никола Турањанин својим деветим премијерлигашким голом. До вођства и, испоставило се касније, и побједе, црвено-плави су стигли у 62. минуту, када је мрежу иза леђа голмана Ведада Муфтића затресао Стефан Стојичић, који је у игру ушао само пет минута раније умјесто Николе Рогића.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 1:2 (1:1)

стријелци: 1:0 Дрина (5.), 1:1 Турањанин (33.), 1:2 Стојичић (62.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 50, судија: Семир Сарајкић (Сарајево), жути картони: Дураковић (Жељезничар), Кујунџић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Муфтић, Дрина (од 31. минута Гушо), Дураковић, Хускић (од 64. минута Аљић), Сарајкић, Мујић, Цацан, Рамић, Салановић (од 74. минута Бећа), Џанко, Мусић (од 57. минута Хаџић). Тренер: Адин Мулаосмановић.

БОРАЦ: Бадић, Живковић, Кујунџић, Милојевић, Арсић, Амиџић, Латиновић, Рогић (од 57. минута Стојичић), Бобић, Турањанин (од 70. минута Вуковић), Солдат (од 77. минута Врховац). Тренер: Драган Бенић.