Срђан Ескић голом у 85. минуту пресудио Мостарцима

Јуниори Борца забиљежили су веома важну побједу у дебитантском домаћем наступу у Премијер лиги БиХ савладавши на главном терену Градског стадиона резултатом 1:0 екипу мостарског Зрињског, која је у првом колу савладала екипу Младости из Добоја код Какња резултатом 5:1.

Једини гол на утакмици постигао је Срђан Ескић у 85. минуту; лопту је на десној страни контролисао Немања Бургић, потом је прослиједио на ивицу шеснаестерца гдје је Ескић дриблингом преварио Ловру Кордића и Николу Шуњића, те прецизним ударцем, пославши лопту уз десну стативу гола “племића”, матирао чувара мреже Војина Савића.

Иначе, већ у првих 15-ак минута резултатска предност је могла да буде на страни гостију, али се у три наврата истакао голман Борца Амар Бајић, који је одличним интервенцијама сачувао свој гол. Синоћњи меч, треба и то рећи, није обиловао приликама, па се на наредну чекало све до 53. минута, када је Бургић након контранапада примио лопту на десној страни и потом шутирао, али је иста била лак плијен за Савића.

У интервалу од 75. до 85. минута теренску доминацију имао је Зрињски, који је у два наврата угрозио Бајићев гол, да би пет минута прије краја у већ описаној ситуацији Срђан Ескић постигао свој, али уједно и клупски дебитантски гол у премијерлигашком такмичењу.

У трећем колу, које је заказано за предстојећи викенд, изабраници Зорана Драгишића биће на тешком искушењу с обзиром да гостују сарајевском Жељезничару, који се након два кола налази на првом мјесту са максималних шест бодова, те 11 постигнутих и 2 примљена гола.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Ескић (85.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: Мартић (Борац), Розић, Љубић (Зрињски).

БОРАЦ: Бајић, Ненад, Прерадовић, Бановић, Л. Граховац, Јагодић (од 88. минута Дубравац), Бургић, М. Граховац (од 57. минута Мартић), Курузовић (од 84. минута Ожеговић), Бамбураћ (од 68. минута Ескић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

ЗРИЊСКИ: В. Савић, Кордић, Дураковић, Љубић (од 63. минута Цигели), И. Савић, Бошњак, Шуњић, Розић, Хајдаревић, Божић (од 70. минута Цвитановић), Домђонај (од 75. минута Боровчанин). Тренер: Ненад Гагро.