Славље у Габели, Борац првопласирани тим Премијер лиге!

Фудбалери Борца уписали су данас другу побједу у новој сезони Премијер лиге БиХ савладавши у Габели екипу ГОШК-а резултатом 0:1, па ће тако црвено-плави у меч трећег кола, који играју у недјељу, 6. августа, на Градском стадиону против Младости ући као првопласирани тим елитног такмичења!

Једини гол на данашњој утакмици виђен је у 30. минуту, када је мрежу коју је бранио некадашњи чувар мреже Борца Далибор Козић затресао Младен Веселиновић. Урош Мирковић се некадашњем члану тузланске Слободе реванширао за асистецију из првог кола и меча са Челиком, те упутио идеалан центаршут са десне на лијеву стативу, а омалени крилни нападач нашег тима неометано шутира главом и постиже свој дебитантски гол у званичним утакмицама за Борац.

Прије водећег гола, екипа ГОШК-а је два пута озбиљно запријетила “јединици” Великана из Платонове Асмиру Авдукићу. Десило се то прво у 11. минуту, када је Миле Пехар изашао сам испред Авдукића, али потом и шутирао поред лијеве стативе црвено-плавог гола, док је у 29. минуту Миљенко Бошњак извео корнер са лијеве стране, млади Петар Додиг слабо захватио лопту главом, а Мирсад Рамић пропустио прилику да притрчи и стигне до лопте.

Десет минута након поготка, Борац је умало удвостручио предност: слободан ударац је са 25 метара од гола извео Горан Галешић, лопта је погодила живи зид и одбила се до Бојана Пузигаће који силовито шутира, али погађа пречку.

Од 46. до 60. минута пулени Славена Мусе нису успјели да озбиљније запријете голу Борца, али су зато у посљедњих тридесет минута потиснули играче Жељка Врањеша на своју половину, пријетећи, понајвише, по десној страни терена. Прво су у 61. минуту комбиновали Рамић и Пехар, али се лопта срећно одбила до Авдукића, да би само четири минута касније Елвир Чолић извео корнер са десне стране, али већ споменути двојац Габељана из претходне шансе не стиже до лопте.

Од 78. минута Борац је играо са 10 фудбалера на терену с обзиром да је други жути картон, због симулирања, показан стријелцу водећег гола из меча са Челиком и вечерашњем асистенту Урошу Мирковићу, који се у казненом простору домаћих нашао у дуелу са бившим играчем Вележа Амиром Зољом. Прошлосезонски члан Крупе је пао у шеснаестерцу, али је главни судија Ирфан Пељто процијенио да је Мирковић симулирао те му показао пут у свлачионицу.

Борац је успјешно, са играчем мање на терену, до краја одбио све нападе домаћих, али и успио да запријети два пута. Десило се то у 87. минуту, када је Бојан Пузигаћа са 22-23 метра, искоса са лијеве стране, извео слободан ударац, а Далибор Козић одлично интервенисао, да би се у посљедњим секундама након контранапада у шанси нашао Петар Кунић, али је Козић успио да “ишчупа” свој тим и одбрани “зицер” нападачу црвено-плавих.

Након два кола, једине екипе са максималним бројем бодова су Борац, Младост и Зрињски, али је прошлосезоски шампион Републике Српске на лидерској позицији због најбољег омјера постигнутих и примљених голова (Борац 3:0, Младост и Зрињски 3:1). Већ сада са сигурношћу можемо да кажемо да нас 6. августа од 20 часова очекује спектакл у Платоновој 6 и да ће Градски стадион бити испуњен до посљедњег мјеста!

ГОШК – БОРАЦ 0:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Веселиновић (30.), стадион: Перица Павловић, гледалаца: 600, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Чолић (ГОШК), Мирковић, Даниловић (Борац), црвени картон: Урош Мирковић (Борац, 78. минут).

ГОШК: Козић, Чолић, Бошњак (од 66. минута Ереиз), Одак, Мишић, Пехар (од 64. минута Анковић), Ђајић, Брајковић, Рамић, Додиг (од 80. минута Вего), Кобиљар. Тренер: Славен Муса.

БОРАЦ: Авдукић, Галешић (од 85. минута Кунић), Пузигаћа, Дујаковић, Распудић, Карић, Даниловић (од 70. минута Радуловић), Јаничић (од 39. минута Ојданић), Веселиновић, Мирковић, Губерац. Тренер: Жељко Врањеш.