Кошарка

СКК Борац 1947 од -18 до +4 али побједа, ипак, изостала

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени су вечерас на паркету дворане Обилићево од екипе Младост Bulldogs из Прњавора резултатом 45:50 у утакмици 2. кола Друге лиге Републике Српске Запад.

Црвено-плави су у првих двадесет минута дуела са непораженим тимом прошлог шампионата пружили лошу партију: млади Борчев тим заостајао је 18 поена за гостима из Прњавора половином друге четвртине, а на 15-минутну паузу отишао при минусу од 15 поена (13:28), уз слаб проценат шута из игре.

Друго полувријеме, са друге стране, почело је савршено: изабраници Бојана Божића креирали су серију 19:0 за 32:28 на семафору на 240 секунди до краја треће дионице. Играло се, до краја меча, кош за кош, био је СКК Борац 1947 на 2 минута до краја у плусу од 3 поена (45:42), али нажалост није успио да то одржи до краја и тријумфује. Наиме, код резултата 45:45 Никола Бојко није реализовао друго слободно бацање, али је лопту ухватио Дејан Лазић и поентирао. Након Борчевог тајм-аута и нереализованог напада, у углу је касније лопта стигла до Сењанина Ћурана који постиже тројку за 45:50 на 43 секунде до краја чиме су гости ставили тачку на овај дуел.

Највише поена у екипи Борца постигао је Андреј Кондић (14), док је поен мање уписао Милан Попржен. У гостујућем саставу Дејан Лазић је постигао 14, а Марко Слијепчевић 12 поена.

У наредном колу, сљедећег викенда, СКК Борац 1947 ће гостовати у Александровцу екипи Лијевча из Нове Тополе. Прије тог меча, црвено-плаве у сриједу, 14. новембра, очекује утакмица 3. кола Купа Републике Српске са екипом Приједора. Овај меч игра се у дворани Обилићево са почетком у 18 часова.

СКК БОРАЦ 1947 – МЛАДОСТ BULLDOGS 45:50

(5:18, 8:10, 21:8, 11:14)

дворана: Обилићево, гледалаца: 200, судије: Ђорђе Митровић, Миа Дојчиновић и Душко Раца.

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 5, Продановић, Милојевић 7, Карановић, Савић 2, Попржен 13, А. Поњевић, Булатовић, Трнинић, С. Поњевић, Кондић 14, Гајић 4. Тренер: Бојан Божић.

МЛАДОСТ BULLDOGS: Јовановић 4, Сегић 8, Драгичевић, Бојко 3, Томаш 2, Ћуран 3, М. Лазић 2, Селимовић, Д. Лазић 14, Слијепчевић 12, Вуковић 2. Тренер: Александар Бокур.