Кошарка

СКК Борац 1947 скоро 35 минута у егалу са лидером, али посустао у финишу утакмице

Кошаркаши СКК Борац 1947 уписали су једанаести пораз у оквиру Друге лиге Републике Српске изгубивши у заосталој утакмици 14. кола од екипе ОКК Козара резултатом 65:80. Тим из Градишке четири меча прије краја лигашког дијела сезоне заузима лидерску позицију уз 13 побједа и само један пораз, док је СКК Борац 1947 уз омјер од 3 побједе и 11 пораза на седмом мјесту.

Меч је одлично почео по наш тим: двојкама Николе и Давида Гајића и тројком Николе Шарића, на семафору је био исписан резултат 7:0. Недуго потом, било је и 18:11, да би гости у финишу уводне дионице, прије свега квалитетном ролом капитена Саше Дамјановића, минус свели на само један поен (20:19).

Други квартал почео је серијом гостију 7:0 за 20:26, али се остатак овог десетоминутног периода играо у егалу, па се на одмор између два полувремена отишло при предности друголигашког лидера од три поена (33:36).

“Далекометном паљбом” у првих 90 секунди треће дионице (тројке погодили Давид Гајић, Никола Шарић и Алекса Савић), црвено-плави су стекли предност од 4 поена (42:38), да би половином тог квартала, двојком Савића, наш тим одмакао гостима на 6 корака (50:44). ОКК Козара се у наредним минутима реванширала нашем тиму за погођене тројке на старту: иазбраници Игора Балте у наредна 3 минута били су 4 пута прецизни ван линије од 6.75 метара и стекли капитал од 4 поена (54:58), који су задржали до уласка у одлучујући квартал (56:60).

Држао је наш тим резултатски прикључак за лидером све до 7 минута до краја утакмице, када је семафор показивао 64:66, али, нажалост, више снаге да савладала искуснијег ривала није имао. Одмах потом, гости су направили одлучујућу серију, нанизавши 12 поена за 64:78 на нешто мање од минут до краја, док је на крају, како смо већ рекли, коначан резултат гласио 65:80.

У нашем тиму три кошаркаша постигла су двоцифрен број поена: Давид Гајић је постигао 16, Никола Шарић 14, уз 4 погођене тројке, док се капитен Никола Гајић зауставио на 12 поена.

СКК Борац 1947 ће до краја такмичења одиграти још четири утакмице. Прва наредна заказана је за 10. март у 18:30 часова, када ће наш тим, у дворани Обилићево, у мечу 15. кола угостити которварошку Младост.

СКК БОРАЦ 1947 – ОКК КОЗАРА 65:80

(20:19, 13:18, 23:24, 9:20)

дворана: Обилићево, гледалаца: 50, судије: Славен Ваван, Миа Дојчиновић и Тамара Радуловић.

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 14, Продановић, Милојевић, Карановић, Савић 9, Кнежевић, Д. Гајић 16, Секулић 9, Ћурковић, Н. Гајић 12, Кондић 5. Тренер: Бојан Божић.

ОКК КОЗАРА: Келечевић, Шукало, Гајановић 2, И. Дамјановић 9, Вуковић 21, Ињац, Милисавић 10, С. Дамјановић 12, Микеш 22, Балта 3, Петошевић. Тренер: Игор Балта.