Кошарка

СКК Борац 1947 преко Уне до 3. кола Купа Републике Српске

Кошаркаши СКК Борац 1947 изборили су вечерас наступ у трећем колу Купа Републике Српске савладавши у Козарској Дубици екипу Уне резултатом 66:69. Трећа фаза, од које се у такмичење укључују и чланови Прве лиге Републике Српске, игра се 14. новембра.

Црвено-плави су слабо ушли у меч, без доброг протока лопте у нападу и уз “мекан” приступ у одбрани, па су домаћи након 10 минуте игре били у предности од 12 поена (19:7). Далеко бољу партију изабраници Бојана Божића пружили су у другом кварталу: заигравши агресивније у одбрани и брже по ухваћеној лопти, направљена је серија 13:2 за 21:20 на семафору половином тог квартала. Поенима Милана Попржена СКК Борац 1947 је у финишу друге дионице први пут на мечу стигао до вођства (28:30), али су домаћи вратили плус на своју страну тројкама најефикаснијег играча утакмице Младена Гогића и Марка Манојловића за 34:30.

Са добром игром млади Борчев тим наставио је и у трећој дионици, коју је ријешио резултатом 17:25 за предност од 4 поена пред одлучујућих 10 минута (51:55). У појединим моментима СКК Борац 1947 је имао и 8 поена предности у односу на домаће, који су у завршници запријетили и смањили заостатак на само 2 поена (66:68) тројком већ споменутог Гогића. На 17 секунди до краја сусрета једно од два слободна бацања реализовао је Милан Попржен, док Уна у преосталом периоду није успјела да погоди шут којим би меч отишао у додатних 5 минута.

Као што смо већ писали, најбољи поентерски учинак на утакмици имао је Унин капитен Младен Гогић са 30 кошева. На другој страни, у нашем тиму је са 17 поена најефикаснији био Милош Продановић са 17 поена, два мање је постигао Андреј Кондић, док се Милан Попржен зауставио на 13.

СКК Борац 1947 сада се поново окреће обавезама у Другој лиги Републике Српске, а први наредни ривал биће екипа Младост Bulldogs из Прњавора.

УНА – СКК БОРАЦ 1947 66:69 (19:7, 15:23, 17:25, 15:14)

дворана: у Козарској Дубици, гледалаца: 50, судије: Драгослав Рађевић, Миа Дојчиновић и Самoјко Вранац.

УНА: Родић, Штакић, М. Велимир 2, Петровић, Манојловић 9, Пекић 3, Мајкић 5, Раниловић 4, Гогић 30, Д. Велимир, Боројевић 13, Благојевић.

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 7, Продановић 17, Милојевић 3, Карановић, Савић, Попржен 13, Додик 2, Булатовић 4, Трнинић, Ћурковић, Кондић 15, Гајић 8.