Кошарка

СКК Борац 1947 на +16 против Которварошана

Кошаркаши СКК Борац 1947 уписали су четврту побједу у Другој лиги Републике Српске савладавши синоћ у дворани Обилићево, у претпосљедњој домаћој утакмици у сезони, которварошку Младост резултатом 81:65. Након 15 одиграних утакмица, СКК Борац 1947 заузима седмо мјесто на табели уз 19 бодова, док је Младост претпосљедња, девета, уз 18 бодова, односно 3 побједе и 12 пораза.

Прва десетоминутна дионица у потпуности је припала изабраницима Бојана Божића, који су, предвођени Алексом Савићем који је у том периоду игре постигао 10 поена (двије тројке), пред други квартал стекли капитал од 17 поена (23:6). Наставио је наш тим у јаком ритму и током првих 5-6 минута друге дионице: погађали су Никола Шарић, Андреј Кондић, Давид Гајић… а трећом Савићевом тројком одмакло се на 20 корака (39:19). Након тога, до краја полувремена, дошло је до пада у игри, што су Которварошани казнили и заостатак смањили на 7 поена (43:36), али то је, испоставило се касније, највише што су успјели да ураде до краја сусрета; предност нашег тима није се спуштала испод наведене разлике.

Наиме, у трећој дионици је наш тим поново успоставио апсолутну контролу и трећу четвртину ријепио резултатом 19:11 за 65:47 на уласку у одлучујући квартал, у којем је сигурном игром сачувано до тад стечено.

У екипи СКК Борац 1947 пет кошаркаша је постигло двоцифрен број поена: најефикаснији је био Алекса Савић са 20, уз 4 тројке, Андреј Кондић је постигао 13, док су се на 12 зауставили Никола Гајић, Никола Шарић и Давид Гајић. У гостујућем саставу предњачио је Дарко Јотановић са 30 поена, други стријелац екипе је био Милан Кутић са 18, док је Алмин Ибричић постигао 13.

У наредном, 16. колу кошаркаши СКК Борац 1947 гостују екипи Ушћа, а утакмица се игра у недјељу, 17. марта, у дворани Обилићево са почетком у 21 час.

СКК БОРАЦ 1947 – МЛАДОСТ (КОТОР ВАРОШ) 81:65

(23:6, 23:30, 19:11, 16:18)

дворана: Обилићево, гледалаца: 50, судије: Славен Ваван, Дејан Шобот и Славен Страживук.

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 12, Продановић 7, Карановић, Савић 20, Кнежевић, Д. Гајић 12, Секулић 5, Ћурковић, Н. Гајић 12, Кондић 13. Тренер: Бојан Божић.

МЛАДОСТ (КОТОР ВАРОШ): Крчић, Ђукић, Нарић, Ибричић 13, Васиљевић, Кршић 2, Корићанац 2, Кутић 18, Јокановић, Јотановић 30, Борић. Тренер: Алмин Ибричић.