Кошарка

Седма побједа ОКК Борац, у Зворнику савладан Принцип

Кошаркаши ОКК Борац наставили су синоћ феноменалан низ резултата у Првој лиги Републике Српске савладавши синоћ у Зворнику, у утакмици седмог кола, домаћи Принцип резултатом 72:85. Изабраници Бојана Божића предводе прволигашки караван са максималних 14 бодова уз утакмицу више у односу на Леотар и Студент–Игокеу, који ће свој међусобни дуел седмог кола одиграти у сриједу, 29. новембра.

Црвено-плави су у дуелу са зворничким прволигашем од првог минута успоставили свој темпо градили предност против изузетно неугодног ривала. У прва два десетоминутна периода кошаркаши ОКК Борац су чак 9 пута били прецизни ван линије од 6,75 метара, изгубили су само двије лопте, што се одразило на резултат како на крају прве четвртине, тако и при одласку на 15-минутну паузу (16:26, 34:46).

Блажи кризни период у игри бањалучких кошаркаша трајао је од посљедња два-три минута треће до уводна два-три минута одлучујуће дионице, када су домаћи са минуса од 14 поена (46:60) пришли на само 3 корака одстојања (62:65). Међутим, даље пријетње домаћег тима убрзо су “сасјечене у коријену”: прво је капитен Сергеј Пуцар поентирао уз фаул те реализовао слободно бацање, у наредном атаку Пеђа Лончар је тројком повисио на +9, да би серију новим поенима под таблом закључио Пуцар за 62:73, што је било довољно за рутинско привођење утакмице крају.

ОКК Борац су до побједе предводили Пеђа Лончар са 22 поена, од чега 6 тројки из 7 покушаја, и Небојша Николић са 20 поена и чак 13 скокова. У домаћем тиму истакао се Срђан Ковачевић са 27 поена и 10 скокова, Срђан Гаврић је постигао 13, а Вељо Тијанић 11 поена.

Већ сутра кошаркаше ОКК Борац очекују нове обавезе јер у трећем колу Купа ПКО Бањалука за Куп Републике Српске гостују екипи Уне. Утакмица се игра сутра у спортској дворани у Козарској Дубици, а почетак је заказан за 20 часова. Сљедећи првенствени меч наш тим ће одиграти у суботу, 2. децембра, од 20:30 часова, када ће у утакмици осмог кола у дворани Борик снаге одмјерити са екипом Славије из Источног Сарајева.

ПРИНЦИП – ОКК БОРАЦ 72:85 (16:26, 18:20, 21:17, 17:22)

Дворана: у Зворнику, гледалаца: 200, судије: Славен Ваван, Дарио Дамјановић и Миодраг Боровина.

ПРИНЦИП: Тијанић 11, Јовић, Колаковић 8, Ковачевић 27, Гаврић 13, Косорић, Матић 3, Обрадовић, Савановић 2, Влачић 6, Рељић, Тодоровић 2.

ОКК БОРАЦ: П. Лончар 22, Николић 20, Самарџић 7, Микеш 11, Путник 5, С. Лончар 5, Барбарез 2, Пуцар 13, Ћулум, Драгичевић, Аничић, Ступар.