Са бијеле тачке до побједе над ”фењерашем”

Фудбалери Борца данас су тешком муком, поготком Петра Кунића из једанаестерца у 83. минуту, савладали посљедњепласирани Витез и уписали прву “тројку” када је у питању Лига за опстанак. Побједом над Витежанима, који ни на 13. овосезонском премијерлигашком гостовању нису успјели да затресу мрежу противника, црвено-плави су задржали осмо мјесто са два бода више од ГОШК-а из Габеле који је данас резултатом 2:0 савладао екипу Младости, те четири више од тузланске Слободе, која је резултатом 1:1 ремизирала са зеничким Челиком.

Иначе, утакмица са Витезом почела је минутом ћутања због смрти бањалучког фудбалског радника Владимира Зрилића, који је преминуо у сриједу у 83. години живота.

Изабраници Дарка Војводића, који је данас дебитовао на тренерској клупи Борца, кренули су у првих 20-ак минута првог полувремена агилније ка голу ривала него што је то био случај у појединим утакмицама играним раније, па смо тако забиљежили четири повољне ситуације пред голом Ивана Тирића. Прво је у 2. минуту Александар Радуловић снажно шутирао, али је споменути Тирић дио добро постављен, затим је у петом минуту Армин Маховић након продора Петра Кунића послао лопту преко гола, потом је у 16. минуту Милош Жеравица је извео слободан ударац, након којег је Бојан Пузигаћа главом шутирао поред гола, да би четири минута касније у шанси био и Данијел Мајкић који је упутио ударац са 10 метара, али је Тирић поново био на мјесту.

Витез је запријетио у 36. минуту: извели су гости одличан контранапад, у шанси се нашао Петар Бојо, али је његов ударац голман нашег тима Горан Вуклиш успио да заустави. Само седам минута касније, споменути фудбалер Витеза се “ни крив ни дужан” нашао у биљежници главног судије Слађана Дошле из Источног Сарајева. Наиме, Сафет Шившић, који је у игру ушао у 34. минуту умјесто Александра Илића, ометао је фудбалере Борца приликом извођења слободног ударца и јавна опомена била је једино рјешење ситуације, али је Дошло, на изненађење присутних, жути картон показао Боји, што је изазвало и смијех малобројне публике на Градском стадиону.

У првих 15 минута наставка два пута је озбиљно запријетио Витез и то преко Звонимира Вукоје и Адиса Хаџановића, али је оба пута Вуклиш изашао као побједник из неугодне ситуације; у првом случају је Вукоја у 48. минуту покушао да постигне гол директно из корнера, али је Вуклиш крајњим напором успио да спријечи славље гостију, док је 10 минута касније Хаџановић шутирао са 16 метара, али је Вуклиш био опрезан.

У 60. минуту Тирић је крајњим напором зауставио покушај Жеравице са дистанце, потом је у 65. минуту Вукоја након контранапада пронашао Шившића који лоше шутира из изгледне позиције, да би у 70. минуту Младен Веселиновић центрирао са лијеве стране, а Тирић промашио лопту коју у мрежу са 8 метара није успио да затресе Карић.

У 81. минуту Борац је, ипак, стигао до вођства и, испоставило се касније, и побједе. У казненом простору гостију Ведран Врховац је фаулирао Милоша Жеравицу, Дошло је показао на бијелу тачку, а пенал је, како рекосмо, у гол претворио Кунић, постигавши свој седми овосезонски гол.

У наредној првенственој рунди Борац ће поново бити домаћин и то екипи ГОШК-а. У том сусрету Војводић неће моћи да рачуна на услуге Махира Карића, који је сакупио три жута картона.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 1:0

стријелци: 1:0 Кунић (пенал, 83.), стадион: Градски, гледалаца: 300, судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево), жути картони: Карић (Борац), Тирић, Бојо (Витез).

БОРАЦ: Вуклиш, Бунић, Ојданић, Пузигаћа, Кунић, Радуловић (од 62. минута Чудић), Маховић (од 74. минута Илић), Жеравица, Мајкић (од 46. минута Карић), Јаничић, Веселиновић. Тренер: Дарко Војводић.

ВИТЕЗ: Тирић, Станић, Брекало, Типурић, Јевтић, Ливаја, Хаџановић, Илић (од 34. минута Шившић), Врховац, Вукоја (од 85. минута Врањић), Бојо (од 85. минута Ризвановић). Тренер: Ивица Бонић.