Рукометашима бод у Дервенти

Рукометаши Борца освојили су само бод на гостовању екипи Дервенте у оквиру посљедњег кола јесење полусезоне Премијер лиге Босне и Херцеговине. Изабраници Бојана Унчанина тако први дио сезоне завршавају на трећем мјесту са 28 бодова, иза Вогошће са 31 и Извиђача са 30 бодова.

Осјетнију предност црвено-плави су стекли у 18. минуту, када је на семафору био исписан резултат 6:9. У финишу првог полувремена било је 11:14, да би првих 30 минута, након мини-серије изабраника Зорана Докића, било окончано неријешеним резултатом (14:14).

15-ак минута прије краја Борчеви рукометаши су одмакли домаћим играчима четири корака (18:22), међутим Дервента је поново успјела да се врати и у 49. минуту изједначи (22:22). Пар минута касније, домаћи су стекли минималну предност (24:23), узвратио је Горан Даничић постигавши два гола за 24:25, међутим Дервенћани поново одговарају и стижу до новог вођства (26:25). Убрзо су имали и напад за +2, али је покушај домаћих рукометаша заиставио голман Арман Беширевић, из контранапада је 26. гол за Борац постигао већ споменути Даничић, да би одмах затим Докићев тим новим голом вратио плус на своју страну (27:26).

На 45 секунди до краја Дејан Унчанин није успио да са седам метара савладала чувара мреже домаћег тима Драгана Старчевића, који је бриљирао са чак 22 успјешне интервенције. Дервента је кренула у напад за 28. гол и овјеру побједе, али напад није реализован, да би у посљедњим секундама, након прекршаја над капитеном Ђорђем Ћелићем, био досуђен нови “пенал” за црвено-плаве, који је у гол претворио споменути Унчанин.

У 14. колу, које се игра 24. фебруара, рукометаши Борца су слободни, а прву премијерлигашку утакмицу у 2017. години одиграће 3. марта, када гостују екипи Маглаја, која на зимску паузу одлази као шестопласирани тим шампионата.