Рукомет

Рукометаши уписали пораз у Маглају

Рукометаши Борца поражени су у првој утакмици прољећног дијела Премијер лиге БиХ у Маглају од истоименог домаћина резултатом 26:25, те с обзиром на тријумф наредног ривала мостарског Зрињског над Дервентом резултатом 29:25 заузимају четврто мјесто на табели, са два бода мање од “племића” и утакмицом мање.

Средином првог полувремена на семафору дворане у Маглају био је исписан резултат 6:6. Међутим, у наставку, домаћин је појачао темпо ношен подршком препуне дворане те одмакао на пет корака одстојања (13:8), а прво полувријеме закључио предношћу од четири гола (14:10).

10 минута прије посљедњег оглашавања сирене изабраници Бојана Унчанина су стигли до изједначења (21:21), али је Маглај поново успио да направи осјетнију разлику и у 56. минуту стекне плус од три гола (25:22). Нису се предавали ни након тога играчи у црвено-плавим дресовима, који су у посљедњих 60 секунди ушли при минималном заостатку (26:25) те имали 13 секунди на располагању да постигну гол и стигну до бода, али нажалост у томе нису успјели.

Најефикаснији у екипи Борца био је Горан Даничић са 7 голова, док су се на другој страни истакли Хасо Ћосић и Селведин Омахић са 8 односно 7 погодака.