Рукомет

Рукометаши савладали Вогошћу на домаћој лигашкој премијери

Први од три јесења окршаја Борца и Вогошће Пољине Hills завршен је тријумфом нашег тима! Црвено-плави су, наиме, вечерас у дворани Борик, у утакмици 4. кола Премијер лиге БиХ, савладали Вогошћане резултатом 32:28.

Гостујућа екипа повела је резултатом 0:2 у уводним минутима меча, али је потом “није било на паркету” у наредних 15-ак минута јер је Борац ношен сјајним Бојаном Рађеновићем у два наврата стекао предност од шест голова (9:3, 11:5). Направио је у посљедњој трећини првог полувремена наш тим неколико грешака у фази напада, што су Риђићеви играчи искористили и на паузу између два периода отишли при минусу од само два гола (17:15).

Кључну предност за рјешавање утакмице Борац је стекао на старту другог полувремена: серијом 3:0 поново је значајно одмакао гостима (20:15), који су у 52. минуту успјели да приђу на три корака одстојања (27:24), али највише захваљујући сјајним одбранама Бојана Љубишића, више нису могли да учине.

Најефикаснији играч утакмице био је Бојан Рађеновић са 10 голова, док се у саставу Вогошће истакао Бењамин Чичкушић са 7.

Борац ће заосталу утакмицу другог кола против Дервенте одиграти сљедеће суботе са почетком у 18 часова у дворани Борик, што ће бити и једина премијерлигашка утакмица наредног викенда с обзиром да се играју утакмице 1. и 2. кола квалификација за Европско првенство 2020. године. Након паузе Борац ће 3. новембра у утакмици петог кола гостовати Зрињском.

БОРАЦ – ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS 32:28 (17:15)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Амар и Дино Коњичанин (Високо), искључења: Борац 12 минута, Вогошћа 16 минута.

БОРАЦ: Љубишић 1, Унчанин 3, Ђурђевић 4, Даничић 4, Мијатовић, Бубић, Суботић, Њежић, Савић 1, Миљковић 4, Кнежевић, Рађеновић 10, Ћелић 3, Шешић 2, Буљина, Дакић.

ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS: Ефендић, Геко 1, Чорбо 1, Џиновић 1, Гаврић 2, Џубур, Омахић 1, Иванковић, Ћосић 4, Јелачић 1, Османхоџић 4, Босић 1, Хрбат 5, Чичкушић 7.