Рукометаши поразили височку Босну

Рукометаши Борца вратили су се на побједнички колосијек након пораза у дербију полусезоне у Љубушком савладавши синоћ у дворани Борик, у утакмици осмог кола Премијер лиге БиХ, екипу височке Босне Центротранс резултатом 28:27.

Гостујући тим је у уводним минутима меча стекао предност од два гола (0:2), међутим недуго затим је чувар мреже нашег тима Арман Беширевић “закључао” на свој гол, забиљешивши 9 успјешних интервенција током првог полувремена, што је пропраћено квалитетном игром у фази напада, па је првих 30 минута завршено резултатом 17:11.

У наставку су гости заиграли знатно ангажованије и половином другог полувремена заостатак смањили на два гола (21:19, 22:20). Предност је на црвено-плавој страни головима одржавао Марко Ћеранић, а када су гости у 56. минуту пришли Борцу на само један корак (26:25) те касније кренули и у напад за изједначење, двије одбране забиљежио је Слађан Суботић, а одговорност у фази напада преузео је најастарији у црвено-плавом табору Дејан Унчанин, постигавши два наредна гола за 28:25 и дефинитивну овјеру три бода.

Унчанин је са осам голова био и најефикаснији појединац на терену, док је један мање у црвено-плавом табору постигао Владан Ђурђевић. У гостујућем саставу бољи од осталих био је Аднан Хармандић са 7 голова.

У наредном колу Борчеви рукометаши ће гостовати у Живиницама екипи Коњуха.

БОРАЦ – БОСНА ЦЕНТРОТРАНС 28:27 (17:11)

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Дражен Бегић и Андрија Кнезовић.

БОРАЦ: Беширевић (11 одбрана), Суботић (4 одбране), Стошљевић 3, Ђурђевић 7, Херцеговац 2, Даничић, Мијатовић, Бубић, Њежић, В. Кнежевић, Јовановић, Н. Кнежевић, Ћелић 3, Шешић, Ћеранић 5, Унчанин 8. Тренер: Бојан Унчанин.

БОСНА ЦЕНТРОТРАНС: Грчо (9 одбрана), Мемић 3, Бурић 2, Хармандић 7, Буљина 3, Балта, К. Чабаравдић, Пекић, Капић 3, Имамагић 4, Лимо, А. Чабаравдић, Сирћо, Омановић, Скопљак 21, Траванчић 4. Тренер: Драган Зовко.