Рукометаши на +15 против Маглаја

Рукометаши Борца пут ка одбрани титуле у Премијер лиги БиХ почели су убједљивом побједом над екипом Маглаја (34:19) у утакмици другог кола елитног такмичења. Изабраници Бојана Унчанина отпор гостију сломили су у других 30 минута, које су ријешили резултатом 22:8 понајвише захаваљујући сјајном двојцу Бојан Љубишић – Владан Ђурђевић.

Црвено-плави су одлично ушли у меч и већ у осмом минуту стекли предност од четири гола (5:1), што је био знак за тренера Маглаја да затражи минут одмора за своје изабранике. Исти је уродио плодом па су гости серијом 6:0 у 16. минуту стекли +2 (5:7), па је овог пута Унчанин био приморан да реагује тајм-аутом.

Завршило се прво полувријеме минималном предношћу клуба из Господске улице (12:11), да би у другом дијелу домаћи тим показао ко је “газда” на терену, дозволивши гостима да до краја меча постигну само 8 голова.

Бојан Љубишић је био одличан на голу са 16 одбрана, док је Владан Ђурђевић постигао 8 голова. Треба, свакако, рећи да у екипи Борца није било повријеђених бекова Марка Комненовића, Деана Шешића и Немање Безбрадице, те да је цијелу утакмицу на бековској позицији одиграо поможни тренер Дејан Унчанин.

У трећем колу Борац ће гостовати екипи Зрињског, која је у прва два кола уписала исто толико побједа, што је за руком пошло и играчима Вогошће и Извиђача.

(борац-спорт, фото: mondo.ba)