Рукомет

Рукометаши лако против Локомотиве

Рукометаши Борца савладали су вечерас у дворани Борик, у заосталој утакмици 20. кола Премијер лиге БиХ, екипу брчанске Локомотиве резултатом 34:22.

Изабраници Мирка Микића су од првог минута наметнули свој темпо, те Брчацима дозволили да свој први гол на утакмици постигну из седмерца за 4:1 на семафору, а половином првог полувремена предност нашег тима износила је и девет голова (11:2). Високо вођство као да је успавало црвено-плаве, посебно у фази одбране, што су Брчаци знали да казне и на одмор између два тридесетоминутна периода оду при заостатку од шест голова (15:9).

Ипак, како је почео прво, тако је Борац ушао и у друго полувријеме: серијом 4:0 први пут се дошло до двоцифрене предности (19:9), а највећи плус играчи у црвено-плавим дресовима имали су на истеку 50. минута, када је семафор у бањалучком храму спорта показивао 27:13. Преостало вријеме рутински је одиграно, за коначних 34:22 и 13. премијерлигашку побједу, која Борац доводи на само три бода мање од другопласиране Грачанице, уз утакмицу мање.

Иако је играо само у другом полувремену, Владан Ђурђевић је био најефикаснији у екипи Борца са 10 голова, док је други стријелац екипе био Милан Дакић са 6. Вриједи, свакако, истаћи и учинак голмана Слађана Суботића, који је у првих 30 минута зауставио 10 покушаја гостујуће екипе, у којој је, по броју голова, предњачио Синиша Пурић, који је четири пута затресао црвено-плаву мрежу.

Нове обавезе, поново у Премијер лиги БиХ, Борчеве играче очекују већ у суботу, када ће у Маглају укрстити копља са истоименим домаћином у оквиру 22. кола. Меч почиње у 19 часова.

БОРАЦ – ЛОКОМОТИВА 34:22 (15:9)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Дејан Берјан и Горан Илић, седмерци: Борац 2 (2), Локомотива 6 (4), искључења: Борац 6 минута, Локомотива 2 минута.

БОРАЦ: Суботић (10 одбрана), Беширевић (5 одбрана), Љубишић, Унчанин 2, Ђурђевић 10, Даничић, Бубић 1, Њежић 3, Савић 1, Лукић, Миљковић 4, Рађеновић 3, Ћелић, Шешић 4, Буљина, Дакић 6. Тренер: Мирко Микић.

ЛОКОМОТИВА: Михајловић (6 одбрана), Рикановић (2 одбране), Бараковић 1, Кривокапић 3, Вукоје 1, Херцеговац 2, Ђуркић, Симић 1, Денић 2, Мијатовић 1, Петровић 3, Ђукић 1, Ђорђевић 3, Суботић, Михајловић, Дувњак, Пурић 4. Тренер: Радомир Прајо.