Реванш са Вогошћом дочекује се у побједничком расположењу

Рукометаши Борца савладали су синоћ у дворани Борик екипу Коњуха резултатом 30:27 у утакмици 22. кола Премијер лиге БиХ и направили одличну увертиру за реванш утакмицу четвртфинала Купа БиХ против Вогошће, који ће бити одигран у бањалучком храму спорта са почетком у 19 часова.

Већим дијелом првог полувремена изабраници некадашњег српског репрезентативца Жикице Милосављевића су били у резултатској предности, међутим црвено-плави су у финишу тог дијела игре “додали гас” и у других 30 минута ушли при плусу од 3 гола (16:13). У наставку је вођство нашег тима у појединим моментима износило и шест голова (25:19), “столари” су успјели у пар наврата да смање заостатак на само два гола, али је, испоставило се, то било све што су успјели да учине.

Као и у мечу са височком Босном, тренер Бојан Унчанин је и у овој утакмици “промијешао карте”, те одмарао одређене играче пред наредни куп-дуел са Вогошћом. На голу су се смјењивали Арман Беширевић и Слађан Суботић, у екипи није било Деана Шешића и Армина Марића, док је свих 60 минута на паркету Борика провео Марко Лукић, који је са 7 голова био кључни играч утакмице у Високом.

Синоћ је најефикаснији био Дејан Унчанин са 7 голова, пет пута је мету погодио Срђан Мијатовић, по четири гола су постигли Марко Ћеранић и Горан Даничић, док су по три пута прецизни били Марко Лукић и Михаило Стошљевић.

Након реванш утакмице са Вогошћом, црвено-плаве очекује претпосљедње овосезонско лигшако гостовање, окршај у Добоју са домаћом Слогом.

(борац-спорт, фото: РК Борац)