Распудић: Најважнији су наша игра и приступ

Фудбалери Борца, након тријумфа у Габели над ГОШК-ом резултатом 0:1, поражени су у Сарајеву на другом овосезонском гостовању од екипе Жељезничара резултатом 2:1. Изабраници Жељка Врањеша стекли су резултатску предност у раној фази утакмице, која је била на снази све до уласка у посљедњих тридесет минута утакмице, али су домаћи, нажалост, за само осам минута, преко Кајкута и Зеца, постигли два поготка и спријечили црвено-плаве да упишу први тријумф на Грбавици још од маја 2011. године и претпосљедњег кола, у којем је Борац, подсјетимо, тада овјерио освајање шампионске титуле.

Утакмица је идеално почела за нас, у 16. минуту смо успјели да поведемо, међутим касније нисмо успјели да задржимо лопту у средини, Жељезничар је диктирао темпо и то му се на крају исплатило. Било је доста прекида и центаршутева и морало је негдје “процурити”. Колико год држали гард и ескивирали ударце, увијек ће један залутати. Ми смо се бранили, Жељезничар је само нападао, могли смо да их “охладимо” код 1:1 и поново поведемо, послије чега се они, мишљења сам, не би опоравили – рекао је на почетку разговора за наш портал стријелац јединог гола за Борац на споменутој утакмици и капитен нашег тима Борис Распудић.

Наредне двије премијерлигашке утакмице Борац ће одиграти пред домаћом публиком. Прва је заказана за 20. авугст, када ће у град на Врбасу стићи “фењераш” Витез, који у досадашњих пет кола није осјетио сласт побједе. Побједа је Великану из Платонове императив, како би се у добром расположењу дочекао велики дерби са Сарајевом (27. август), које пружа разочаравајуће партије на старту сезоне.

Нас треба да интересује наша игра и да добро приступимо утакмици, а не да се много бавимо ривалом, у овом случају прво Витезом. Данас је свакога тешко побиједити, али сматрам да је најважније да постигнемо гол у раној фази јер ће они сигурно играти дефанзивно, са жељом да учине нешто више из контранапада. Нема, свакако, дилеме, побједа је једино што из ове утакмице долази у обзир – категоричан је Распудић.