Кошарка

Прошлосезонски полуфиналиста немоћан у Борику: ОКК Борац на +30 против Сокоца

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су синоћ шесту побједу у исто толико одиграних утакмица у Првој лиги Републике Српске савладавши у дворани Борик, пред 500 гледалаца, екипу Сокоца резултатом 90:60.

Изабраници Бојана Божића су, слободно се може рећи, надиграли тим који са клупе предводи Игор Крсмановић. Црвено-плави су пружили одличну партију, дјеловали растрчано, уз сигурну и на моменте лепршаву игру. Колико је тријумф кошаркаша ОКК Борац и више него заслужен, довољно говоре статистички подаци: ОКК Борац је ухватио чак 19 лопти више од гостујућег састава (37-18), проценат шута за два поена био је на завидном нивоу (72 %), а сви кошаркаши су се уписали у листу стријелаца.

ОКК Борац је од првог до посљедњег минута контролисао кретање резултата на паркету Борика и већ након првих 10 минута стекао двоцифрену предност (24:14). Резултатско растојање у другој дионици увећано је за још 3 поена (46:33), а најбоље је Божићев тим дјеловао у трећем кварталу, послије којег је предност износила 25 оена (70:45).

Као што смо рекли, у екипи ОКК Борац сви кошаркаши су се уписали у листу стријелаца, а најефикаснији је био Небојша Николић са 18 поена, без промашаја у шуту за два поена (7-7). Слиједили су га капитен Сергеј Пуцар са 12, Давид Ковачевић са 11, те Пеђа Лончар и Огњен Путник са 10 поена. У екипи Сокоца Александар Ашанин постигао је 21, а капитен Немања Печеница 18 поена.

Посљедњу лигашку утакмицу у новембру ОКК Борац ће одиграти сљедећег викенда, када ће у Зворнику гостовати екипи Принципа.

ОКК БОРАЦ – СОКОЛАЦ 90:60 (24:14, 22:19, 24:12, 20:15)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Миодраг Боровина, Светолик Марјановић и Спасоје Тијанић.

ОКК БОРАЦ: Микеш 7, Самарџић 5, П. Лончар 10, Пуцар 12, Николић 18, Ћулум 4, Барбарез 3, С. Лончар 5, Ковачевић 11, Путник 10, Лакић 2, Ступар 3. Тренер: Бојан Божић.

СОКОЛАЦ: Радовић 2, Планинчић 5, Печеница 18, Ђерић 3, Ашанин 21, Јововић 2, Ђуровић, Павловић, Шалић, Бабовић. Тренер: Игор Крсмановић.