Продубљена криза у Платоновој 6: Борац елиминисан из Купа БиХ у осмини финала

Фудбалери Борца по други пут у четири дана разочарали су армију својих присталица и продубили играчку и резултатску кризу којој се не назире крај. Црвено-плави су вечерас, након што су у суботу добили шамар од Челика, којег очекује грчевита борба за опстанак у Премијер лиги, доживјели неуспјех и у утакмици осмине финала Купа БиХ против Крупе коју су играли на свом стадиону.

Изабраници Зорана Милинковића поражени су, наиме, од тима из Крупе на Врбасу резултатом 0:2, те су се тако у само 14 дана опростили од оба куп-такмичења с обзиром да су прије тачно двије седмице елиминисани у Купу Републике Српске од Радника у истој фази као и вечерас.

Стизале су најаве из Платонове улице да Борац има високе амбиције када је Куп БиХ у питању, ишло се чак дотле да се спомињала и сама завршница и борба за трофеј, али вечерас се у игри Борчевог тима није видјело ништа што би указивало на то. Створили су, истина, фудбалери у црвено-плавим дресовима двије-три опасне ситуације пред голом гостију, али опет, по ко зна који пут ове сезоне, завршнице и концентрације у најважнијем моменту атака ка голу ривала нема.

У 27. минуту Крупа је стигла до резултатске предности преко Лазара Марјановића и већ тад наговијестила да од Борчевог прољећа у Купу, нажалост, неће бити ништа. У 35. и 37. минуту запријетили су Фејзићевом голу Пузигаћа и Губерац, али без позитивног исхода. Била су то једина два покушаја Борца у првом полувремену, а на наредни покушај чекало се до 57. минута, када је Кунић главом шутирао поред гола.

Само четири минута касније Крупа је погодила оквир гола (пречка), да би 15 минута прије краја меча гол за дефинитиван пролазак Крупе постигао Стефан Савић. Посљедњи минут донио је шут главом Бориса Распудића, Фејзић је у тој ситуацији одлично интервенисао и практично закључио вечерашњи дуел.

Борац се сада у потпуности окреће обавезама у Премијер лиги, а први наредни ривал биће екипа ГОШК-а (субота, Градски стадион, 18:00), који је данас доживио тежак пораз у Сарајеву од Олимпика (4:0).

БОРАЦ – КРУПА 0:2

стријелци: 0:1 Марјановић (27.), 0:2 Савић (76.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Харис Каљанац (Сарајево), жути картони: И. Даниловић, Пузигаћа, Кунић, Веселиновић, В. Даниловић, Јаничић (Борац), Марјановић, Милутиновић, Дујаковић, Барић, Љубеновић (Крупа).

БОРАЦ: Тркуља, Галешић, И. Даниловић, Пузигаћа, Кунић, Дујаковић (од 46. минута Распудић), В. Даниловић, Јаничић, Мирковић (од 60. минута Веселиновић), Чудић (од 72. минута Карић), Губерац. Тренер: Зоран Милинковић.

КРУПА: Фејзић, Максимовић, Љубеновић, Дујаковић (од 80. минута Видовић), Милутиновић, Вукотић, Никодијевић, Алексић, Милановић, Барић (од 74. минута Макитан), Марјановић (од 60. минута Савић). Тренер: Слободан Старчевић.