Пораз пионира од Жељезничара

Пионири Фудбалског клуба Борац поражени су данас од сарајевског Жељезничара резултатом 2:0 у утакмици 26. кола Премијер лиге БиХ. Седам кола прије краја сезоне изабраници Предрага Мајкића заузимају треће мјесто на табели са 54 бодова, док је данашњи ривал боље позициониран за само једно мјесто са 65 бодова.

Жељезничар је до предности стигао у финишу првог полувремена, односно у 34. минуту, када је чувара мреже нашег тима Луку Дамјановића савладао Дарио Ћорић. Коначан резултат постављен је у уводу другог дијела, у 38. минуту, када је прецизан био Елдар Мулаосмановић.

Наредне двије утакмице у оквиру Премијер лиге БиХ Борац ће одиграти у Бањалуци, а ривали ће бити ГОШК из Габеле и Широки Бријег.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Ћорић (34.), 2:0 Мулаосмановић (38.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 50, судија: Бењамин Дељковић (Сарајево), жути картони: Пушкар (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шито, Фејзић, Табаковић, Хасић, Ћутахија (од 64. минута Бехлуловић), Грцић, Никшић, Ћорић, Мулаосмановић, Кулашин (од 59. минута Шушић), Луковац. Тренер: Едим Хаџиалагић.

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић (од 61. минута Гојић), Рачић, Јовашевић, Јотић (од 46. минута Даничић), Пушкар (од 58. минута Савановић), Шунић (од 43. минута Пушић), Малбашић, Драгољић, Шупук (од 64. минута Буквић), Вуковић. Тренер: Предраг Мајкић.

(борац-спорт, фото: fkzeljeznicar.ba)