Пораз јуниора у окршају са Слободом

Јуниори Борца поражени су јуче од тузланске Слободе резултатом 1:3 у утакмици четвртог кола Премијер лиге БиХ, што им је укупно трећи неуспјех од почетка сезоне, након пораза у Крупи на Врбасу (3:0) и на стадиону Грбавица од Жељезничара (5:2).

Гостујући састав, који је јучерашњи окршај дочекао за једно мјесто боље пласиран од Борца (Слобода осма, Борац девети, оп.а.) доминирао је у првих 45 минута и на одмор између два полувремена отишао при предности од два гола. У 13. минуту лопту је контролисао понајбољи фудбалер тима са Тушња Дино Хоџић, прослиједивши је на лијеву страну до Елдина Омеровића који у казненом простору проналази Сашу Максимовића, који из изгледне позиције матира Амара Бајића.

У 38. минуту гости су преко споменутог Дине Хоџића удвостручили предност: повукла је “десетка” Тузлака лопту, преваривши 2 фудбалера нашег тима, након чега је услиједио прецизан шут са дистанце у горњи десни угао Бајићевог гола.

У 56. минуту Борац је преполовио заостатак: у шеснаестерцу Слободе лијеви бек Елдар Делић фаулирао је Немању Бургића, главни судија Милош Гиговић показао је на бијелу тачку, а сигуран реализатор пенала био је капитен црвено-плавих Борис Јагодић. Створили су потом изабраници Зорана Драгишића 2-3 повољне прилике пред голом Хариса Глушца, али у јеку напада Борца на путу ка изједначењу, Тузлаци су поново прецизни. У 78. минуту изведен је корнер са десне стране, а највиши у скоку пред голом Борца био је штопер гостију Кенин Девеџић.

Треба рећи и да су обје екипе посљедњих 10 минута одиграле са играчем мање. Наиме, директан црвени картон због ударања Ђорђа Јовића у предјелу лица показан је Борчевом Луки Граховцу, док је Јовићу у истој ситуацији, због ударања Граховца у прса, показан други жути картон.

У петом колу Борчеви јуниори биће на новом тешком испиту, с обзиром да гостују екипи Сарајева, која након четири кола заузима друго мјесто са 9 бодова.

БОРАЦ – СЛОБОДА 1:3 (0:2)

стријелци: 0:1 Максимовић (13.), 0:2 Хоџић (38.), 1:2 Јагодић (пенал, 56.), 1:3 Девеџић (78.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Делић, Јовић, Бегановић (Слобода), црвени картони: Лука Граховац (Борац, 80. минут), Ђорђе Јовић (Слобода, 80. минут).

БОРАЦ: Бајић, Дубравац (од 55. минута Јаворац), Прерадовић (од 46. минута М. Граховац), Бановић, Л. Граховац, Јагодић, Бургић, Вукобратовић, Свитлица (од 46. минута Ненад), Курузовић (од 75. минута Мартић), Ескић (од 60. минута Бамбураћ). Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОБОДА: Глушац, Гогић, Баталевић (од 66. минута Нишић), Чичкушић, Делић, Бегановић, Омеровић (од 74. минута Капиџић), Хоџић (од 86. минута Салиховић), Максимовић, Касумовић (од 57. минута Јовић), Девеџић. Тренер: Недим Омеровић.