Полусезона завршена тријумфално: Јуниори Борца савладали Славију у Источном Сарајеву

Јуниори Фудбалског клуба Борац савладали су екипу Славије у Источном Сарајеву резултатом 1:3 у утакмици посљедњег, 13. кола јесење полусезоне. Црвено-плави на зимску паузу одлазе као осмопласирани тим шампионата уз освојених 17 бодова, односно уз омјер од 5 побједа, 2 ремија и 6 пораза.

У првом полувремену меча на терену СРЦ Славија виђена су три поготка. До предности су у 11. минуту стигли домаћи голом Дејана Бјелоша из једанаестерца, којем је претходио прекршај Борчевог десног бека Ђорђа Милутиновића. За само 15 минута касније изабраници Зорана Драгишића су преокренули резултат: прво је у 19. минуту голмана Горана Крнетића савладао Ђорђе Милојевић, да би само седам минута касније предност нашем тиму донио Никола Турањанин.

Резултат 1:2 био је на снази све до 83. минута, када је Турањанин постигао свој други, а укупно десети лигашки гол за коначних 1:3. Иначе, са 10 постигнутих голова Турањанин дијели друго мјесто на листи стријелаца, заједно са Едином Мујићем из Жељезничара. Испред је само још један члан тима са Грбавице Фарис Зубановић, који је у до сад одиграних 12 мечева постигао 13 голова.

Јесењи дио јуниорске Премијер лиге БиХ биће закључен сутра утакмицом између Широког Бријега и споменутог Жељезничара. Сарајлије су тренутно другопласиране са 29 бодова и потребна им је било каква побједа како би се окитили титулом јесењег шампиона, с обзиром да мостарски Зрињски на првом мјесту има два бода више.

Овоме додајмо и да ће прољећна полусезона почети 27. фебруара првим утакмицама четвртфинала Купа БиХ, а 14. коло је на програму три дана касније. У првом прољећном колу Борац ће у Сарајеву одмјерити снаге са истоименим домаћином.

СЛАВИЈА – БОРАЦ 1:3 (1:2)

стријелци: 1:0 Бјелош (пенал, 11.), 1:1 Милојевић (19.), 1:2 Турањанин (26.), 1:3 Турањанин (83.), стадион: СРЦ Славија, гледалаца: 100, судија: Харис Каљанац (Сарајево), жути картони: Колић, Хрустанбеговић, Видаковић (Славија), Милутиновић, Бобић, Арсић (Борац), црвени картон: Љубинко Томић (Славија, 81. минут).

СЛАВИЈА: Крнетић, Видаковић, Колић (од 70. минута Лаловић), Томић, Јоловић (од 74. минута Суџум), Хрустанбеговић (од 70. минута Шоја), Бандовић, Ковачевић (од 87. минута Шкрба), Кусмук, Бјелош, Митрић (од 39. минута Веселиновић). Тренер: Бранислав Берјан.

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Кујунџић (од 46. минута Јаворац), Арсић, Мартић (од 52. минута Бобић), Вуковић (од 70. минута Ескић), Турањанин (од 88. минута Стојичић), Боснић (од 59. минута Божичковић), Милојевић, Латиновић, Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.