Побједа јуниора у Витезу, виђена три гола за 15 минута

Јуниори Фудбалског клуба Борац забиљежили су данас осму премијерлигашку побједу савладавши данас у Витезу истоименог домаћина резултатом 1:2 у заосталој утакмици 22. кола. Захваљујући данашњем тријумфу, изабраници Зорана Драгишића напредовали су за једно мјесто на табели те су четири кола прије десетопласирани са 25 бодова, једним мање од Радника који је на деветом мјесту.

Малобројна публика на Градском стадиону у Витезу сва три гола је видјела у првих 15 минута утакмице. Већ у другом минуту црвено-плави су стигли до вођства голом Луке Бановића, у 11. минуту је изједначио Филип Шафрадин, док је само четири минута касније предност клубу из Платонове улице вратио Срђан Ескић.

Иначе, Борац је од 62. минута играо са десет играча с обзиром да је главни судија Сабрија Топаловић за само један минут показао два жута картона Немањи Бургићу због приговора.

У наредном колу, Борац ће у претпосљедњој домаћој утакмици угостити веома добру екипу Звијезде 09 из етно-села Станишићи, која заузима четврто мјесто на табели са 42 бода, три мање од другопласираног Жељезничара.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 1:2 (1:2)

стријелци: 0:1 Бановић (2.), 1:1 Шафрадин (11.), 1:2 Ескић (15.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 40, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Бургић, Јагодић (Борац), црвени картон: Немања Бургић (Борац, 62, минут).

ВИТЕЗ: Бекташ, Луцић, Марос (од 86. минута Бошњак), Видовић, И. Вујица, М. Вујица, Шафрадин, Дурак (од 52. минута Лујановић), Тирић, Перић (од 71. минута Трогрлић), Бошатлија. Тренер: Роберт Перковић.

БОРАЦ: Зељковић, Дубравац (од 80. минута Јагодић), Јаворац, Арсић, Бургић, Боснић (од 61. минута Мирчић), Милутиновић, Ненад (од 84. минута Бамбураћ), Бановић, Ескић (од 72. минута Граховац), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.