Пласман међу 8 најбољих потврђен пред више од 2000 навијача

Рукометаши Борца савладали су екипу Швиесе и у другој утакмици осмине финала Challenge купа. Црвено-плави су у дворани Борик, у којој је своје мјесто вечерас заузело преко 2000 гледалаца, литванског представника поразили резултатом 23:22, а име ривала у борби за полуфинале сазнаће у уторак, када ће у сједишту EHF у Бечу бити одржан жријеб.

Екипа из Виљнуса бањалучкој публици представила се у одличном издању: партија литванских рукометаша била је неупоредиво боља него прошле суботе, те су изабраници Раимондаса Малдзиуса доказали да нису случајно стигли до осмине финала, елиминавши сународнике из екипе Гранитас-Карис и норвешки Бодо.

Ношени подршком пуног бањалучког храма спорта, наш тим је кренуо фуриозно и у осмом минуту стекао предност од четири гола, не дозволивши ривалу ниједном да затресе мрежу у том периоду. Првих 30 минута завршено је вођством клуба из Господске улице од три гола (14:11), да би у уводним минутима наставка плус порастао за још два гола, те је на семафору у 33. минуту био исписан резултат 16:11. Међутим, у 49. минуту Литванци успијевају да стигну до изједначења (18:18), те су при резултату 22:22 у финишу меча имали и напад за вођство. Ипак, атак није крунисан голом, док је на другој страни након тајм-аута на 45 секунди до краја прецизан био Миљковић. Одмах по почетку свог наредног напада, играчи Швиесе праве грешку у вођењу, што је био довољан знак да славље у Борику већ може да почне.

Најефикаснији у Борчевом табору били су поменути Миљковић и најстарији првотимац Унчанин са 4 гола, док се у екипи Швиесе истакао Драбавичиус са 8 голова.

Иначе, до сада је већ познато 6 учесника четвртфиналне фазе. Наиме, поред Борца, за полуфинале ће се борити и руске екипе Нева и Динамо-Виктор, као и фински Дикен, грчки АЕК и румунски Букурешти, иначе највећи фаворит за освајање такмичења. Преостала два учесника четвртфиналне фазе биће позната сутра, када се састају Мадеира (Португал) и Донбас (Украјина), те Визе (Белгија) и Машека (Бјелорусија).

БОРАЦ – ШВИЕСА 23:22 (14:11)

дворана: Борик, гледалаца: 2000, судије: Марко Ди Доменико и Лоренцо Форнасијер (Италија), делегат: Борис Вукашиновић (Србија), седмерци: Борац 2 (1), Швиеса 6 (4), искључења: Борац 10 минута, Швиеса 2 минута.

БОРАЦ: Беширевић, Унчанин 4, Престаш, Даничић, Љубишић, Бубић, Њежић 3, Савић 2, Лукић 2, Миљковић 4, Л. Кнежевић, Н. Кнежевић, Рађеновић 2, Ћелић 3, Шешић 2, Буљина 1. Тренер: Мирко Микић.

ШВИЕСА: Антанавичиус 2, Пранчкевичиус, Пеледа, Антоновичиус, Свилпа 4, Јонуска, Сеибокас 1, Рамунис, Јурасиус 1, Бернатавичиус 1, Синкевичиус, Угианскис 5, Расакевичиус, Драбавичиус 8. Тренер: Раимондас Малдзиус.