Пионири се побједом над Слободом учврстили на трећем мјесту пред почетак трећег круга

Пионири Фудбалског клуба Борац данас су у заосталој дерби утакмици 21. кола Премијер лиге БиХ, одиграној на помоћном терену Градског стадиона, савладали тузланску Слободу резултатом 2:1 и учврстили се на трећем мјесту на табели пред старт трећег круга такмичења.

Изабраници Предрага Мајкића из 22 утакмице скупили су 48 бодова (14-3-4), док је данашњи ривал четвртопласирани са шест бодова мање. Испред Борца се налазе Сарајево и Жељезничар са 63, односно 55 бодова.

До резултатске предности у данашњој утакмици стигли су црвено-плави голом најефикаснијег члана екипе у сезони Леонтија-Луке Драгољића, који је у 5. минуту меча са Тузлацима постигао свој 15. лигашки гол. Исти играч је имао прилику 17 минута касније да поправи голгетерски салдо, али није био прецизан са бијеле тачке, а резултат из 5. минута на сзази је био све до 45. минута, када је голмана нашег тима Луку Дамјановића савладао најбољи стријелац тузланских црвено-црних у овој сезони Недим Авдић, постигавши, наиме, свој 12. гол.

Ипак, да се гости у Тузлу врате празних шака, побринуо се Едхем Шупук матиравши чувара мреже Слободе Адија Клапића 9 минута прије посљедњег судијског звиждука.

Пионирска Премијер лига Бих наставља се предстојећег викенда утакмицама 23. кола, односно првог кола трећег круга.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Драгољић (5.), 1:1 Авдић (45.), 2:1 Шупук (61.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Малбашић (Борац).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Рачић, Пушкар, Јовашевић, Јокић (од 44. минута Каменчић), Шунић (од 69. минута Гојић), Малбашић, Драгољић (од 65. минута Јотић), Шупук (од 68. минута Пушић), Бабић (од 51. минута Даничић). Тренер: Предраг Мајкић.

СЛОБОДА: Клапић, Пожегић, Касумовић, Капетановић (од 68. минута Смајић), Бркић, Мехмедовић (од 56. минута Имамовић), Ахметовић (од 36. минута Мујкић), Нуркановић (од 36. минута Хасановић), Халач, Авдић, Авдихоџић (од 65. минута Шехић). Тренер: Недим Омеровић.