Пионири савладали ГОШК у Габели

Пионири Фудбалског клуба Борац уписали су протеклог викенда јубиларну, 10. побједу у Премијер лиги савладавши на стадиону Перица Павловић у Габели, у утакмици 13. кола, домаћи ГОШК резултатом 1:4.

Двоструки стријелац за тим који са тренерске клупе предводи Предраг Мајкић био је Вељко Рауш (48. и 61. минут), први гол Борчевих пионира на мечу (15. минут) био је дјело Леонтија-Луке Драгољића, док је Анте Лукић у 30. минуту затресао властиту мрежу. Исти играч био је стријелац и јединог гола за домаће, а десило се то у 50. минуту.

Након 13 мечева пионири Борца заузимају треће мјесто на табели са 31 бодом, а испред њих су Сарајево са 39 и Жељезничар са 36. До краја јесење полусезоне Борчеви пионири ће одиграти још пет утакмица, а прва је заказана за наредни викенд, када ће на помоћном терену Градског стадиона угостити екипу Младости из Добоја код Какња.

ГОШК – БОРАЦ 1:4 (0:2)

стријелци: 0:1 Драгољић (15.), 0:2 Лукић (аутогол, 30.), 0:3 Рауш (48.), 1:3 Лукић (50.), 1:4 Рауш (61.), стадион: Перица Павловић, гледалаца: 20, судија: Ромео Приморац (Љубушки), жути картони: Ујдур (ГОШК).

ГОШК: Жобрак, Сипић, Булум, Јурић, Лукић, Мијатовић (од 36. минута Шушња), Ујдур (од 60. минута Вулић), Миличевић, Хајдаровић (од 25. минута Сушак), Станковић (од 60. минута Араповић), Ћорић (од 66. минута Шиљег). Тренер: Славко Лимов.

БОРАЦ: Менковић (од 43. минута Мијић), Гојић, Рачић, Дрча, Јокић (од 46. минута Ивић), Буквић, Рауш, Малбашић, Драгољић (од 36. минута Јотић), Даничић, Вуковић. Тренер: Предраг Мајкић.