Пионири преокретом до тријумфа над Младости

Пионири Борца савладали су послије резултатског преокрета екипу Младости из Добоја код Какња резултатом 2:1 у утакмици 14. кола Премијер лиге БиХ. Играчи Предрага Мајкића су након 30 минута заостајали један корак за екипом Младости, с обзиром да је у 24. минуту мрежу иза леђа голмана Луке Дамјановића са бијеле тачке затресао Мухамед Трако, али су у наставку искористили бројчану предност на терену и забиљежили нову премијерлигашку побједу.

Наиме, у посљедњем минуту првог полувремена, главни судија Немања Малић показао је други жути картон фудбалеру Младости Нихаду Муминовићу, па је преосталих 30 минута гостујући тим одиграо са 10 фудалера. Шансу која им се указала Мајкићеви фудбалери нису пропустили те су головима Филипа Рачића у 45. и капитена Кирила Малбашића у 56. минуту стигли до 11. побједе у сезони.

У наредном колу Борчеви пионири, који након 14. кола заузимају треће мјесто на табели са 34 бода, у дербију ће снаге одмјерити са екипом Жељезничара, која држи другу позицију са пет бодова више од Борца. Овај меч одиграће се 23. новембра у 13 часова.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Трако (пенал, 24.), 1:1 Рачић (45.), 2:1 Малбашић (56.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Малић (Бањалука), жути картони: Дамјановић (Борац), црвени картон: Нихад Муминовић (Младост, 30. минут).

БОРАЦ: Дамјановић, Босанчић (од 36. минута Вуковић), Рачић, Дрча, Јокић, Рауш (од 66. минута Ћебић), Шунић, Малбашић, Јањетовић, Јотић (од 65. минута Тривић), Драгољић. Тренер: Предраг Мајкић.

МЛАДОСТ: Охран, Османбеговић, Трако, Гога, Кокић, Муминовић, Хиндија (од 53. минута Токалић), Карахоџић, Сјеротановић (од 30. минута Половина), Гењац, Омановић. Тренер: Алмир Хасановић.