Пионири поражени на ”Грбавици”

Пионири Фудбалског клуба Борац поражени су данас од сарајевског Жељезничара резултатом 2:0 у заосталој дерби утакмици 15. кола Премијер лиге БиХ. Домаћи тим до резултатске предности је стигао у 30. минуту голом Дарија Ћорића, а коначан резултат поставио је резервиста Ади Шољић у посљедњем минуту утакмице.

Након 16 одиграних кола, пионири Борца заузимају треће мјесто на табели са 37 бодов, а на прве двије позиције су Сарајево са максималних 48 бодова и Жељезничар са 42. До краја полусезоне изабраници Предрага Мајкића одиграће још мечеве против Сарајева у Бањалуци и Широког Бријега на стадиону Пецара.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Ћорић (30.), 2:0 Шољић (70.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 50, судија: Аднан Малкић (Вогошћа), жути картони: Хубанић, Шушић, Бехлуловић (Жељезничар).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Османовић, Фејзић, Хубанић, Табаковић, Хасић, Ћутахија, Никшић, Ћорић, Мулаосмановић (од 66. минута Шољић), Мифтари (од 49. минута Бехлуловић), Шушић. Тренер: Едим Хаџиалагић.

БОРАЦ: Дамјановић, Гојић (од 53. минута Јањетовић), Каменчић (од 61. минута Пушић), Пушкар, Јовашевић, Дрча, Шунић, Малбашић, Драгољић, Шупук (од 66. минута Јотић), Вуковић. Тренер: Предраг Мајкић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)