Пионири побједом над Младости завршили наступ у Премијер лиги

Пионири Фудбалског клуба Борац тријумфом су окончали такмичење у Премијер лиги БиХ за сезону 2017-18 савладавши јуче, у првој утакмици 33. кола, екипу Младости у Добоју код Какња резултатом 0:3, а стријелци су били Марко Пушић у 15. Давид Вуковић у 41. и Павле Љубојевић у 61. минуту.

Црвено-плави су такмичење завршили на трећем мјесту са 70 бодова, односно учинком од 22 побједе, 4 неријешена резултата и 7 пораза, али с обзиром да сениорски тим Борца није добио лиценцу за наступ у Премијер лиги у сезони 2018-19, овај ранг такмичења сходно Пропозицијама, нажалост, мора да напусти и наредна генерација пионира.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 0:3 (0:1)

стријелци: 0:1 Пушић (15.), 0:2 Вуковић (41.), 0:3 Љубојевић (61.), стадион: MGM Farm Арена, гледалаца: 50, судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), жути картони: – .

МЛАДОСТ: Охран, Мушинбеговић (од 64. минута Ханџић), Трако, Османбеговић, Гога, Хаџић, Половина (од 49. минута Хрустановић), Чизмић, Карахоџић, Сјеротановић (од 65. минута Суша), Омановић. Тренер: Фарук Дедић.

БОРАЦ: Мијић, Гојић (од 45. минута Сукара), Мариновић, Ћебић, Јовашевић, Ивић (од 45. минута Рогић), Вуковић, Јокић (од 50. минута Врањеш), Тривић (од 45. минута Љубојевић), Буквић (од 63. минута Бобар), Пушић. Тренер: Милорад Билбија.