Пионири лако до побједе над Габељанима

Пионири Борца у потпуности су оправдали улогу апсолутног фаворита у мечу са посљедњепласираним ГОШК-ом из Габеле у оквиру 27. кола Премијер лиге БиХ. Играчи Предрага Мајкића савладали су госте из Херцеговине резултатом 4:0, а све дилеме око исхода отклонили су у интервалу од 12. до 21. минута, током којег су чак три пута погодили мету.

Мрежу ГОШК-а “начео” Марко Пушић, предност је удвостручио Вукашин Даничић, а убрзо затим свој други гол на мечу постигао Пушић. Коначан резултат постављен је у 56. минуту, када је поентирао Давид Вуковић.

Борчеви пионири трећепласирани су пред посљедњих шест кола са 57 бодова, а у наредној рунди поново ће бити домаћини и то екипи Широког Бријега.

БОРАЦ – ГОШК 4:0 (3:0)

стријелци: 1:0 Пушић (12.), 2:0 Даничић (17.), 3:0 Пушић (21.), 4:0 Вуковић (56.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу), жути картони: Даничић (Борац), Станковић, Мијатовић, Елезовић (ГОШК).

БОРАЦ: Мијић, Босанчић, Мариновић, Дрча, Јовашевић (од 36. минута Врањеш), Буквић (од 36. минута Рауш), Гојић (од 36. минута Вуковић), Јокић, Даничић (од 53. минута Шунић), Ћебић, Пушић (од 53. минута Драгољић). Тренер: Предраг Мајкић.

ГОШК: Јурковић, Јакиша (од 36. минута Ћорић), Уџенија (од 36. минута Араповић), Хајдаровић, Мијатовић, Булум, Ујдур (од 61. минута Вицковић), Миличевић, Станковић, Елезовић, Јукић (од 57. минута Лукић). Тренер: Славко Лимов.