Пионири без проблема против Челика

Пионири Фудбалског клуба Борац савладали су јуче на помоћном терену Градског стадиона екипу зеничког Челика резултатом 3:0 у утакмици 12. кола Премијер лиге БиХ и учврстили се на трећој позицији на табели, са 28 освојених бодова (9-1-2).

Црвено-плави су до вођства стигли у 14. минуту тринаестим овосезонским голом Леонтија-Луке Драгољића, а 15 минута касније предност је дуплирао Срђан Јањетовић. При предности изабраника Предрага Мајкића од два гола се отишло на одмор, а коначан резултат, након шест минута игре у наставку, поставио је Давид Вуковић.

У 13. првенственој рунди, која је заказана за наредни викенд, Борчеви пионири гостоваће у Габели екипи ГОШК-а.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 3:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Драгољић (14.), 2:0 Јањетовић (29.), 3:0 Вуковић (41.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Пушкар, Јањетовић (Борац), Махмутовић (Челик).

БОРАЦ: Дамјановић (од 64. минута Мијић), Гојић, Каменчић, Пушкар (од 51. минута Буквић), Јовашевић (од 58. минута Рачић), Јањетовић, Шунић (од 36. минута Пушић), Малбашић, Шупук, Вуковић, Драгољић (од 47. минута Рауш). Тренер: Предраг Мајкић.

ЧЕЛИК: Млачо, Селимановић, Бабић (од 36. минута С. Ковач), Т. Ковач (од 49. минута Пашалић), Хеља (од 60. минута Кобилица), Махмић, Бегић (од 60. минута Ормановић), Дурмиш (од 53. минута Зековић), Бегановић, Сибало, Бахтић. Тренер: Нијаз Хрустановић.