Рукомет

Пехар рукометног Купа БиХ поново обојен у црвено-плаво!

Рукометаши Борца вратили су трофеј намијењен побједнику Купа БиХ у Бањалуку! Изабраници Бојана Унчанина савладали су у финалној утакмици завршног турнира, играног у дворани Борик, екипу височке Босне резултатом 22:19 и тако вратили пехар Купа у клупске витрине након три године, с обзиром да је 2016. и 2017. године завршавао у рукама играча Вогошће и Зрињског, те освојили шести трофеј у овом такмичењу у клупској историји.

Првих 30 минута завршено је неријешеним резултатом (9:9), иако су црвено-плави у појединим тренуцима на свом конту имали и три гола више од Височака. 20 минута до краја меча гости су били у налету: на семафору је био исписан резултат 12:14, Борац је играо са рукометашем мање у пољу, а Босна је имала посјед за +3. Борчеви играчи на челу са изврсним Бојаном Љубишићем успјели су да се одбране, док су након тога, у наредним минутима, “свом снагом”, ношени подршком преко 1000 навијача у Борику, ударили на ривала. “Ханс” је бриљирао између статива, црвено-плава мрежа се није затресла 8 минута, док је наш тим са друге стране постигао пет голова за то вријеме и одмакао на разлику од три гола (17:14), што је, испоставило се касније, до краја сусрета било недостижно за госте.

Појединачне награде, за најбољег голмана и стријелца, добили су најискуснији и најстарији у дресу клуба из Господске улице Бојан Љубишић и Дејан Унчанин, док је најбољи играч финалног турнира Аднан Хармандић, члан височке Босне.