Кошарка

Oтпор Слободе сломљен за осам минута

Јуниори ОКК Борац забиљежили су данас прву побједу у Развојној лиги Подручног кошаркашког одбора Бањалука савладавши у Новом Граду екипу Слободе 73 резултатом 48:73. У петом колу изабраници Марка Таушана су слободни, у шестом ће дочекати екипу Шампион Алф-ома, а треба и да одиграју заостали сусрет првог кола у Бањалуци са данашњим ривалом.

Стање на паркету и резултат на семафору половином трећег квартала нису указивали на то да ће ОКК Борац убједљиво тријумфовати на паркету новоградске дворане. Наиме, три минута прије краја трећег десетоминутног периода, поенима Синише Шорака Слобода је изједначила на 39:39. Од тог момента, па све до краја утакмице, на терену су, слободно се може рећи, постојали само црвено-плави, који за нешто мање од наредних 8 минута нису примили кош, постигавши при томе 24 за 39:63 на пет минута до посљедњег оглашавања сирене.

Најбољи појединац на мечу био је Славиша Њежић са 32 поена и 9 скокова, док је одличну ролу имао и Андреј Ђукић са дабл-дабл учинком (14 поена и 13 скокова). У домаћем саставу једини са двоцифреним бројем поена био је Лука Кецман (19).

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД) – ОКК БОРАЦ 48:73 (15:13, 9:14, 15:23, 9:23)

дворана: у Новом Граду, гледалаца: 50, судије: Самојко Вранац и Игор Дојчиновић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Панић 2, Кецман 19, Дакић 2, Штрбац 2, Шорак 6, Бабић 6, Вукмир 2, Ракић 9, Ђурић, Лујић. Тренер: Дејан Кукавица.

ОКК БОРАЦ: Њежић 32, Попржен 4, Предић 6, Ћурковић 2, Грујић 11, Регода 1, Милојевић, Келечевић, Лабус, Топић, Ђукић 14 (13 скокова), Гатарић 3. Тренер: Марко Таушан.