Кошарка

ОКК Борац у финалу, за титулу против Братунца!

Кошаркаши ОКК Борац бориће се за титулу шампиона Републике Српске и пласман у Лигу БиХ! Црвено-плави су вечерас, у мајсторици полуфиналне серије, савладали на Сокоцу истоименог домаћина резултатом 61:68 и уз резултат 2:1 у побједама пласирали се у финале, у којем ће, на три тријумфа, укрстити копља са екипом Братунца, која је вечерас након продужетка савладала Леотар у Требињу резултатом 77:81. Сходно пласману након лигашког дијела (ОКК Борац трећи, Братунац четврти), предност домаћег терена у борби за титулу имаће наш тим, а први меч игра се 21. или 22. априла у дворани Борик.

Изабраници Марка Таушана су на 15-минутни одмор између два полувремена отишли при плусу од шест поена (33:39), док су поенима Пеђе Лончара на нешто више од 3 минута до краја треће дионице одмакли на двоцифрен број корака (38:50). Међутим, играчи које тренира Игор Крсмановић успјели су, до уласка у одлучујући период, да у потпуности анулирају предност ОКК Борац и у посљедњих 10 минута, захваљујући серији 12:0, уђу при неријешеном резултату (50:50).

У четвртом кварталу кључна фигура у црвено-плавом дресу био је већ споменути Пеђа Лончар, који је постигао посљедњих 8 поена. Најприје је ”floater” претворио у поене за 57:62 на 2 минута до краја, потом при резултату 61:62 из угла терена погодио тројку за +4 на само 18 секунди до краја, затим украо лопту Игору Ђерићу послије извођења исте са стране и рутински поентирао за 61:67, а на крају, након Ђерићеве изгубљене лопте и прекршаја који је начинио центар Сокочана Миљан Пајић, реализовао једно слободно бацање за коначних 61:68.

Како смо већ рекли, ОКК Борац ће у борби за шампионску титулу у Првој лиги Републике Српске и пласман у Лигу БиХ, гдје Бањалука нема представника још од сезоне 2012-13, укрстити копља са тимом Братунца, који је вечерас у дворани Милош Мрдић у Требињу, такође у трећој утакмици, савладао домаћи Леотар тек након додатних 5 минута резултатом 77:81. Није могло ни у граду на Требишњици без “хичкоковске” завршнице: пропустио је Братунац шансу преко Горана Богичевића да стигне до побједе код 68:68, а потом у посљедњем атаку ка кошу гостију и Милош Фимић и Лука Радмиловић, па се ушло у продужетак, у којем су пулени Дражена Шегрта 49 секунди до краја имали два поена више од гостију (77:75), али је потом Мирослав Ковач био прецизан у шуту за три поена (77:78), а потом и већ споменути Богичевић са линије за извођење слободних бацања након прекршаја понајбољег играча Требињаца Марка Раичевића.

Финална серија, као што је наведено, игра се на три побједе, ОКК Борац као боље пласиран тим има предност домаћег терена, а термини утакмица су: 21. или 22. април, 24. или 25. април, 28. или 29. април, 1. или 2. мај и 5. или 6. мај.

СОКОЛАЦ – ОКК БОРАЦ 61:68 (20:20, 13:19, 17:11, 11:18)

дворана: на Сокоцу, гледалаца: 500, судије: Горан Стојанчевић, Миодраг Боровина и Дарио Дамјановић.

СОКОЛАЦ: Печеница 9, Ђерић 7, Радовић 6, Окиљевић 8, Ашанин 9, Пајић 22, Бабовић, Шалић, Копривица. Тренер: Игор Крсмановић.

ОКК БОРАЦ: Кецман 4 (13 скокова), С. Лончар 15, Барбарез 5, П. Лончар 24, Николић 18, Лакић, Ћулум 2, Микеш, Драгичевић, Самарџић, Аничић, Ступар. Тренер: Марко Таушан.