Кошарка

ОКК Борац у ”Борику” надиграо једног од кандидата за плеј-оф

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су синоћ и другу побједу у Првој лиги Републике Српске савладавши у дворани Борик, пред око 800 гледалаца, екипу Братунца, једног од претендената на пласман у плеј-оф, резултатом 75:59.

Црвено-плави су од првог до посљедњег минута имали контролу утакмице у својим рукама; дерби сусрет са Братунчанима отворили су како се само пожељети може (9:0, 12:2), прву дионицу окончали при плусу од 11 поена (25:14), а на паузу између друге и треће дионице отишли при +13 (44:31). Бриљирао је у прва два десетоминутна периода тројац Андреј Микеш – Пеђа Лончар – Арсеније Вучковић; први је погодио 4 тројке из 5 покушаја, други је крај свог имена у рубрику “шут из игре” уписао 5/7, док је трећи био без грешке у шуту за два поена (4/4).

Одлично је ОКК Борац ушао и у наставак те половином треће дионице новом Микешовом тројком одмакао гостима 16 корака (50:34). Прецизним далекометним шутем Дејана Барбареза на семафору је исписан резултат 56:39, послије чега је дошло до благог опуштања у игри Божићевог тима; прокоцкано је неколико лопти у фази напада, није се могло наћи лако и једноставно рјешење у нападу, што су гости казнили и смањили заостатак на само 6 поена (59:53) на осам минута до краја.

Црвено-плави, ипак, поново додају гас када је то било најпотребније; прво је Срђан Лончар реализовао оба слободна бацања након пете личне грешке Мирослава Милидрага, да би недуго потом Огњен Путник био прецизан у шуту за три поена, за нови двоцифрен плус (64:53), који је госте потпуно деморалисао да било шта учине до краја сусрета.

Најефикаснији је у нашем тиму био Андреј Микеш са 20 поена, од чега је 6 тројки, док је други стријелац екипе је био Арсеније Вучковић, којем је само један скок недостајао до дабл-дабл учинка (19 поена, 9 скокова). У гостујућој екипи Мирослав Ковач је постигао 15 поена и ухватио 9 лопти, Никола Пилиндавић је постигао 13, а Мирослав Милидраг 11 поена.

У трећем колу кошаркаше ОКК Борац очекује најближе гостовање у сезони, с обзиром да ће у дворани Ненад Баштинац у Александровцу снаге одмјерити са екипом Студента – Игокее.

Неда Николић се представила бањалучкој публици

Иначе, у паузи између два полувремена, публици у дворани Борик представила се и најбоља млада фрулашица Србије Неда Николић, чији су наступ гледаоци у бањалучком храму спорта испратили великим аплаузом.

ОКК БОРАЦ – БРАТУНАЦ 75:59 (25:14, 19:17, 15:18, 16:10)

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Горан Стојанчевић, Дарио Дамјановић и Срђан Богдановић.

ОКК БОРАЦ: П. Лончар 11, Пуцар 5, Самарџић 2, Вучковић 19, Микеш 20, Николић, Барбарез 3, Путник 3, Ступар, Ковачевић 3, Ћулум, С. Лончар 9. Тренер: Бојан Божић.

БРАТУНАЦ: Богичевић 9, Ковач 15, Купусовић 8, Лазић 2, Милидраг 11, Н. Алемпић, Д. Алемпић 1, Јокић, Милошевић, Пилиндавић 13. Тренер: Миливоје Млађеновић.