Кошарка

ОКК Борац тријумфовао на посљедњем лигашком гостовању

Кошаркаши ОКК Борац савладали су данас у Фочи, у посљедњој гостујућој утакмици у лигашком дијелу сезоне, екипу Сутјеске резултатом 67:77 (18:25, 15:16, 23:15, 11:21).

Првих 20 минута завршено је предношћу ОКК Борац од осам поена (33:41), а резултатско одстојање у односу на домаћи тим у појединим моментима било је и двоцифрено (12:23). Перфектно су изабраници Миленка Ивановића ушли у трећи квартал, те серијом 16:3 стекли плус од пет поена (49:44). Црвено-плави су до краја тог дијела игре успјели да се консолидују, те у посљедњој секунди поенима Јовице Кецмана стигну до изједначења (56:56).

Новим поенима искусног центра почела је серија поена ОКК Борац, закључена на 56:65 реализованим слободним бацањима Небојше Николића 7 минута прије краја утакмице. Покушали су домаћи да запријете, али су њихова настојања да учине нешто више до краја утакмице остала безуспјешна, те је ОКК Борац забиљежио 17. побједу у текућој сезони.

Пет играча у дресу ОКК Борац постигло је двоцифрен број поена; најефикаснији је са 17 био Небојша Николић, по два мање су постигли Срђан и Пеђа Лончар, на паркету је бриљирао Јовица Кецман са 14 поена и чак 19 скокова, док се Дејан Барбарез зауставио на 11 поена. У домаћем тиму Стефан Живановић је постигао 18 поена, Стефан Ивановић 15, а Мрђан Мрковић 13 поена.

У посљедњем колу пред старт плеј-офа ОКК Борац ће у дворани Борик угостити екипу требињског Леотара.

СУТЈЕСКА – ОКК БОРАЦ 67:77 (18:25, 15:16, 23:15, 11:21)

дворана: у Фочи, гледалаца: 200, судије: Дејан Кнежевић, Владимир Ћосовић и Владимир Елез.

СУТЈЕСКА: Марић 4, В. Радовић 5, Мрковић 13, С. Радовић 5, Живановић 18, Давидовић, Ивановић 15, М. Радовић, Вуковић 2, Дракул 2, Капуран 3. Тренер: Миленко Ивановић.

ОКК БОРАЦ: Барбарез 11, П. Лончар 15, С. Лончар 15, Кецман 14, Николић 17, Аничић 3, Путник, Самарџић 2, Ступар, Лакић, Ћулум, Микеш. Тренер: Марко Таушан.