Кошарка

ОКК Борац до девете побједе након 12 сати путовања

Кошаркаши ОКК Борац наставили су низ феноменалних резултата у Првој лиги Републике Српске и забиљежили девету побједу у исто толико одиграних утакмица савладавши синоћ у дворани у Вишеграду домаћу Варду ХЕ резултатом 69:80.

Тријумф у граду на Дрини још више добија на значају уколико се зна кроз шта су наши играчи прошли да би стигли до попришта девете овосезонске прволигашке битке. Наиме, црвено-плава експедиција на пут према Вишеграду кренула је у 8:00 часова, а због неколико застоја и саобраћајних удеса проузрокованих сњежним падавинама, у дворану су наши играчи стигли тек у 20:05, 35 минута након планираног почетка утакмице, те су, буквално, одмах из аутобуса крочили на паркет вишеградске дворане.

Био је током првог полувремена евидентан умор од исцрпљујућег путовања код кошаркаша у црвено-плавим дресовима, па су прве двије дионице одигране слабије него у појединим претходним мечевима, што се одразило и на резултат, па је Варда ХЕ након првих 10 минута била 5 корака испред ОКК Борац (19:14), а на одмор између два полувремена отишла при плусу од 3 поена (38:35), с тим што су играчи Илије Видаковића у завршним минутима другог квартала имали и 8 поена више у односу на наш тим (38:30).

У паузи између друге и треће дионице, изабраници Бојана Божића “пронашли су додатну снагу”, свјесни значаја побједе на једном од најтежих гостовања у прволигашком такмичењу. Поенима најефикаснијег појединца у нашем табору Пеђе Лончара половином трећег квартала, стечена је минимална предност (48:49), тројком његовог брата Срђана ОКК Борац је у посљедњу четвртину ушао при плусу од 6 поена (51:57), док је меч преломио Андреј Микеш, који је од резултата 62:65 везао три тројке за двоцифрен плус (64:74), те је “причи био крај”. Иначе, црвено-плави су у посљедњем периоду чак 6 пута погодили ван линије од 6.75 метара; како рекосмо, три пута је “мрежицу поцијепао” Микеш, док су по једну тројку погодили капитен Пуцар и Срђан и Пеђа Лончар.

ОКК Борац су до побједе предводили Пеђа Лончар и Андреј Микеш, који су постигли 24, односно 20 поена, а комбиновано су 9 пута били прецизни у шуту за три поена. У домаћем саставу истакао се Немања Станимировић са 24 поена.

Кошаркаши ОКК Борац немају много времена за одмор јер их већ у уторак очекује утакмица четвртфинала Купа Републике Српске против Студента–Игокее (дворана Борик, 20:30 часова). Сљедећу лигашку утакмицу ОКК Борац ће одиграти у суботу, 16. децембра, када у оквиру десетог кола у Борику дочекује фочанску Сутјеску.

ВАРДА ХЕ – ОКК БОРАЦ 69:80 (19:14, 19:21, 13:22, 18:23)

дворана: у Вишеграду, гледалаца: 200, судије: Дејан Брестовац, Дамир Омбашић и Горан Грабеж.

ВАРДА ХЕ: Фргања 9, Бодирога 11, Нешковић 3, Суџум 12, Станимировић 24, Станчић, Јаворац, Мутапчић, Росић 6, Тубић, Тасић 4, Шимшић. Тренер: Илија Видаковић.

ОКК БОРАЦ: Николић 11, П. Лончар 24 (5 тројки), Путник 4, Самарџић, Микеш 20 (4 тројке), Драгичевић, Барбарез 3, Аничић, С. Лончар 12, Пуцар 6, Ступар, Ћулум. Тренер: Бојан Божић.