Кошарка

Одлична игра ОКК Борац за +37 против Градине

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су вечерас прву побједу у склопу припремног периода за предстојећу сезону у Првој лиги Републике Српске савладавши у дворани Борик екипу Градине из Тешња, члана А1 лиге БиХ, резултатом 96:59. Два тима ће снаге поново одмјерити у понедјељак (9. октобар), када ће федерални прволигаш узвратити домаћинство кошаркашима у црвено-плавим дресовима.

Игра изабраника Бојана Божића из вечерашњег дуела са Градином даје мого разлога за оптимизам пред старт прволигашких борби 21. и 22. октобра. Црвено-плави тим је играо сигурно и разноврсно у фази напада уз велики број атрактивних потеза, те изузетно покретљиво у одбрани, веома добро затварајући рекет, што се посебно односи на првих 20 минута, које су завршене резултатом 53:25.

У раној фази меча домаћи тим је стекао двоцифрену предност (18:6), гости су заостатак преполовили тројкама Аднана Мехуљића, али је, практично, то био једини пут када су запријетили домаћима, који су већ до краја те дионице повисили вођство на +11, до 15-минутног одмора и на споменутих 28 поена “вишка”, док је на крају семафор показивао “одстојање” од 37 корака између два тима.

Најефикаснији у екипи ОКК Борац био је Арсеније Вучковић са 15 поена, Давид Ковачевић и Сергеј Пуцар су постигли по 12, а Андреј Микеш 11 поена. У гостујућем тиму Данијел Ђукарић је забиљежио 18, а Никола Нединић 12 поена.

ОКК БОРАЦ – ГРАДИНА 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9)

дворана: Борик, гледалаца: 150, судије: Жељко Петковић, Александар Сеферовић и Давор Јовић.

ОКК БОРАЦ: Ступар 8, Ћулум 4, Вучковић 15, Николић 6, Ковачевић 12, Аничић 6, Микеш 11, П. Лончар 8, Путник, С. Лончар 6, Пуцар 12, Самарџић 8. Тренер: Бојан Божић.

ГРАДИНА: Шељмо, Туркић 5, Нединић 12, Ћостовић, Ибрахимкадић 4, Јабанџић, Салкић 3, Беговић 8, Мехуљић 6, Ђукарић 18, Пејановић 3. Тренер: Жељко Јуришић.